Wpis z mikrobloga

@Matias_Moa_Viecki: z takich śmiesznych historii ze skrzynią biegów to kiedyś na jeździe próbnej chciałam dać jedynkę ruszając na rondzie.
ok anglik jedynka na całość w lewo i przód i JEBUT ZGRZYT PIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIP K---------A ja ze strachu puszczam luz, hamulec, co do c---a

okazało się
na całość w lewo i przód jest jeszcze wsteczny
a japońska myśl techniczna stwierdziła że pierścień do wsteczego nie potrzebny damy sygnał dzwiekowy jak w k---a scanii żebyś wiedział jak przypadkowo p----------z wsteczny ELOOOOO BIP BIP
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Matias_Moa_Viecki: Nigdy tak nie mam, co za głupie nawyki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie rozumiem po co ludzie to robią... czy na biegu czy na luzie ruchy w bok są praktycznie identyczne i wystarczy spojrzeć na gałkę że jest na środku...

@Lordon: nie są XD
  • Odpowiedz
@Matias_Moa_Viecki: w iveco crosswayu jest taka w c--j nieprecyzyjna skrzynia biegów
znaczy się to jeszcze, niczym w polskich fabrykach w latach 80. i 90., zależy od tego jak dane auto jest zmontowane
w jednych chodzi znośnie a w innych tak że o ja p------ę
np. notorycznie zawiesza się drążek skrzyni biegów przy wyrzucaniu z szóstki na luz
bieg ci wyjdzie i masz normalnie na luzie ale drążek zostaje w położeniu jakby tuż przed szóstką więc trzeba na siłę wyszarpać go stamtąd albo po prostu jebnąć pięścią z boku żeby sam wyskoczył
albo tak szarpie przy zmianie z dwójki na trójkę że aż słychać jak pracują poduszki pod skrzynią
Pangia - @MatiasMoaViecki: w iveco crosswayu jest taka w c--j nieprecyzyjna skrzynia ...

źródło: comment_b78XtwPT3p5H9p6qX4WYUSGsMSyloc4f.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Lordon: wszystko co napisałeś to niestety nie do końca prawda, w niektórych samochodach gałka ma dziwne pozycję na biegach i ciężko określić czy jest luz czy na przykład 2. Ponadto jeżeli skrzynia jest porządną i precyzyjną to na biegu niezbyt da się lewarkiem ruszać na boki
  • Odpowiedz