Wpis z mikrobloga

Salvatore Ferragamo - Uomo Signature

Ostatnimi moimi perfumami, które recenzowałem w tamtym roku, były Calvin Klein i jego ocena co by nie mówić za wysoka nie była.

O ile większość z Was zapewne kojarzy jak wygląda sytuacja zapachów z pod szyldu tej amerykańskiej marki, o tyle pewnie co do Salvatore Ferragamo odczucia są bardziej pozytywne.

W tamtym roku przetestowałem je na bloterze, a wczoraj u kumpla sobie zrobiłem testy nadgarstkowe.
Recenzja może być tylko jedna i dodatkowo z gatunku tych krótkich, oraz negatywnych.

Chemiczny, słodki zapach, który jest kompozycją stworzoną na miarę wymieszania wszystkiego, jak kociołek panoramiksa.
Nie czuć niczego wyraźnie oprócz jego wybitnej chemiczności, ale ma jedną, bardzo ważną i niepodważalną zaletę - podoba się dziewczynom, a parametry ma bardzo dobre.

Ja nie chciałbym go nawet za darmo, a to już jest jakaś sztuka.
Dzięki Bogu jest Pour Homme, F Black, Uomo klasyczne, czy Casual Life.

Skład:
Nutami głowy są:
grejpfrut, włoska mandarynka i różowy pieprz
Nutami serca są:
kardamon i cynamon
Nutami bazy są:
fasolka tonka, palone ziarna kawy, paczula i skóra.

zapach:2/10
projekcja: 8,5/10
trwałość: 9,5/10
komplementy - sporo, różowe go lubią
podobne: oby jak najmniej
cena: 90-150zł za 100ml

#scentlife #perfumy
dradziak - Salvatore Ferragamo - Uomo Signature

Ostatnimi moimi perfumami, które rec...

źródło: comment_EZVoHoeR9wMFFzyUdMu0x6AYCgsNZLjR.jpg

Pobierz
  • 21
Ja nie chciałbym go nawet za darmo, a to już jest jakaś sztuka


@dradziak: Dokladnie te same przemyslenia mialem, a zapach dostalem w sporej ilosci probek po zakupach w stanach i po jednym uzyciu szybko sie ich pozbylem dorzucajac je za darmo do dekantow XD

@ciezka_rozkmina:

Jak to działa, że taki #!$%@? a różowym się podoba?


SLODKO PACHNIE SZTUCZNYM GOWNEM = MISIU ALE LADNY ZAPACH (ʘʘ)
eric2kretek - > Ja nie chciałbym go nawet za darmo, a to już jest jakaś sztuka

@dr...

źródło: comment_d0eTJVT3b4U8rCX7vf4UDVFWCtQLdg8t.jpg

Pobierz
@ciezka_rozkmina
Bo kobiety z reguły podobają się takie słodkie zapachy i tyle.
Dla mnie ulep to nie jest, ale słodki z pewnością już tak.
@Paayor
Coś w tym jest :)
@eric2kretek
Zgadzam się niestety w 100% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W składzie wygląda serio bardzo fajnie, a w praktyce niebotyczna kupa.
@sveq91
Atimo kojarzę, ale nie znam.
Do nadrobienia :)
@uwielbiamnalesniki
Porównać do Uomo klasycznego, a do Signature
@dradziak: No w końcu ktoś poruszył temat tych perfum!
Kupiłem je sobie już ponad rok temu.
Zgadzam się w całej rozciągłości - zapach jest mega syntetyczny, koło jakiejkolwiek "sztuki" perfumiarskiej to to nawet nie przelatywało.
ALE
Jak powiedziałeś - to jest zapach komplementowany przez otoczenie.
Jeżeli nie chcemy pachnieć tylko dla siebie ale i dla innych w koło, to naprawdę dobry wybór. Ludzie nie docenią idealnych nut, perfekcyjnych składników i boskiego
@ciezka_rozkmina tylko w niektórych! Zdecydowanie to nie są perfumy uniwersalne. Ponadto jak bym miał siedzieć np w biurze obok kogoś kto się tym nadmiernie zlał to by przez okno ten ktoś dostał eksmisję.
Swoją wypowiedzią chciałem pokazać, że nawet "zły" zapach może mieć swoje miejsce i swój czas.
@ciezka_rozkmina: z moich doświadczeń?

Moja dziewczyna uwielbia Dior Sauvage - mam wersję EDP i Parfum. Zdecydowanie to męski klasyk, chociaż ja fanem nie jestem.

W podobnym temacie do omawianego SF (tj. słodkawy i troszkę fasoli tonka w nutach) jest L'Homme Ideal EDP od Guerlain - ale to są już dobre perfumy, fajnie zrobione i ciekawe.

Virke od Svensk parfym zawsze było na mnie komplementowane.

No i różne wakacyjne świeżaki owocowo-kwiatowe np:
@Frollo:
W punkt to napisałeś :)
Z racji, że ja nie używam perfum po to, aby dziewczyny się za mną oglądały ciągle (i nie, nie przez to, że wokół mnie kręci się niewiadomo ile dziewczyn i nie muszę zwracać na siebie uwagi perfumami - jest zupełnie totalnie odwrotnie, bo na wyjściu z jakąś dziewczyną to byłem nie pamiętam już nawet kiedy), to dla mnie są one totalnie bezużyteczne.
Dodatkowo nie mógłbym