Wpis z mikrobloga

To jest coś, czego naprawdę można zazdrościć ameryce, USA.. Mają kraj tak potężny gospodarczo i militarnie, że mogą po prostu powiedzieć "Tak, zabiliśmy tego typa, bo był dla nas groźny - spróbujcie się poważyć na jakikolwiek odwet, a oberwiecie dokładnie tak samo, jak on. Będziemy tak postępować tak długo, jak będzie nam się podobało. Po to, żeby utrzymać nasz, a nie wasz, styl życia. A teraz wracajcie do swoich piwnic i lepianek. Won!".

#usa #trump #iran #takaprawda
motaboy - To jest coś, czego naprawdę można zazdrościć ameryce, USA.. Mają kraj tak p...

źródło: comment_D8L6ly4fADGKPlDaTDiHKZswSwGsXagu.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@motaboy: to jest tylko gra pozorów, walczą tylko politycy, przeciętny Smith z USA tak naprawdę pewnie nie ogarnia gdzie leży Iran czy Irak i ma to w dupie, a jak co do czego przyjdzie to będzie płacz.
  • Odpowiedz
a jak co do czego przyjdzie to będzie płacz


@dami423: Też miałbym to w dupie na miejscu takiego "Smitha". Właśnie dlatego USA prowadzą swoje wojny w "lepiankach bliskiego wschodu" (tak, wiem że Iran jest całkiem normalnym i stosunkowo zamożnym krajem - te "lepianki" to raczej tylko kpina z mojej strony) żeby Smith mógł mieć wszystko w dupie.

@ImperiumCienia: Ależ zagraża. Głównie tym, że chce wprowadzać swoje porządku w
  • Odpowiedz
@motaboy: To jest coś, czego naprawdę można zazdrościć Związkowi Radzieckiemu... Mają kraj tak potężny gospodarczo i militarnie, że mogą po prostu powiedzieć "Tak, zajęliśmy wam pól kraju, bo robiliśmy to od ostatnich 300 lat - spróbujcie się poważyć na jakikolwiek odwet, a drenaż waszego kraju oraz represje i zabójstwa się zwiększą. Będziemy tak postępować tak długo, jak będzie nam się podobało. Po to, żeby utrzymać nasz, a nie wasz, styl
Raffen23 - @motaboy: To jest coś, czego naprawdę można zazdrościć Związkowi Radziecki...

źródło: comment_LEDDVjZkQ1CBHQ5QUXGCNppajKsFeYoP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia


@Raffen23: Różnica, towarzyszu, polega na tym że sowdepia nie miała ZA GROSZ tzw. "soft power" które ma Ameryka. Do Ameryki ludzie chcą przyjeżdżać - nawet z tych krajów, które USA obija po mordzie. Ze związku sowieckiego ludzie chcieli tylko i wyłącznie uciekać.
  • Odpowiedz
@motaboy: Ale jedno i drugie mocarstwo legitymizuje sie narzucaniem innym krajom demokratycznym swojej wizji świata, a gdy te kraje się z tą wizją nie zgadzają to wprowadzają zbrojne działania. Dla mnie jedni i drudzy to tacy sami zbrodniarze, różnica jest taka, że USA robi te zbrodnie kreując się na strażnika wolności i demokracji (tylko jak ta demokracja im nie pasuje wprowadzają swoją, poczytaj o działaniach CIA obalających rządu, chociażby w
  • Odpowiedz
Dla mnie jedni i drudzy to tacy sami zbrodniarze, różnica jest taka, że USA robi te zbrodnie kreując się na strażnika wolności i demokracji (tylko jak ta demokracja im nie pasuje wprowadzają swoją, poczytaj o działaniach CIA obalających rządu, chociażby w tym przypadku Iranu w latach 50)


@Raffen23: Zacznijmy od tego, że ja te wszystkie historie w które zaangażowane było USA znam. Raz że mam 40 lat, a dwa że historię studiowałem i chociaż nie jestem już nauczycielem, to nadal mnie to interesuje.

USA może się "kreować" na co im się podoba - nie o tym mówiłem. To jest bajeczka pod publikę pisana po to, żeby nie otwierać zbyt wielu frontów na raz i np. zachować wsparcie sojuszników z europy którzy przy otwartym powiedzeniu co jest grane pewnie by się wypieli, bo mieliby na głowie swoich, tradycyjnych "pożytecznych idiotów" ze środowisk lewicujących - wszelkie popłuczyny po RAF tylko czekają na to, żeby wrzeszczeć jaka to ameryka
  • Odpowiedz
@motaboy: Dobrze kiedyś podsumował ten stan rzeczy mój kolega z USA. W stanach nawet cywilni pirotechnicy z branży filmowej mają o wiele szerszą i lepszą wiedzę od większości wojsk z całego świata.
  • Odpowiedz
Do Ameryki ludzie chcą przyjeżdżać - nawet z tych krajów, które USA obija po mordzie.


@motaboy: Tylko, że to się kończy. Utalentowani Azjaci, którzy kiedyś studiowali w USA chcieli tam też pracować, a teraz Chiny i Indie zapewniają podobne pieniadze dla specjalistów. Nawet niektórzy na studia do USA nie jadą, widać to porównująć procent studentów kierunków technicznych w stosunki do ogólnej liczby w USA, a w Chinach. W Polsce też
  • Odpowiedz
Tylko, że to się kończy.


Raczej tylko nieco zmienia.

W Polsce też to widać, że do USA tak się nie garniemy.


@
  • Odpowiedz