Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #ptaki #kierowcy #gmoch

Uważajcie na przepiórki na drodze!

Przepiórki prowadzą bardzo skryty tryb życia, wolą uciekać piechotą, do lotu zrywają się w ostateczności. Zajmują niewielkie terytoria o powierzchni 0,7–1,5 ha. W sezonie lęgowym przepiórki widywane są parami, po wyprowadzeniu lęgów żyją w grupach rodzinnych, przed wędrówkami łączą się w większe grupy.

W Polsce pod ścisłą ochroną gatunkową.


Dzisiaj o mały włos taką rodzinkę bym rozjechał:
Xaveri - #prawojazdy #ptaki #kierowcy #gmoch 

Uważajcie na przepiórki na drodze!
...

źródło: comment_uoE2t0osX4nRTyyBTbJFLDiOsAAqecZj.jpg

Pobierz
  • 7
@EissIckedouw: Ja na początku nie zczaiłem i myślałem, że toto coś odleci, dopiero jak depnąłem po heblach i opony zagrały to się rozpierzchły na boki, ale i tak musiałem odbić w lewo bo zajmowały całą szerokość jezdni - gęsiego szły sobie w równych odstępach.
@aaadam91: Możliwe (bardzo) - zachowanie podobne:

Prowadzi naziemny tryb życia, korzystając z możliwości lotu jedynie w momencie spłoszenia lub bezpośredniego zagrożenia. Kiedy organizm ptaka w sytuacji zagrożenia jest pod silnym wpływem stresu oraz strachu, nie jest on w stanie podejmować aktywnych działań obronnych, jak np. ucieczka, pozostaje jedynie w bezruchu.
@Xaveri: Przylegają do podłoża i udają, że ich nie ma. Kiedy niebezpieczeństwo się zbliża często rozpierzchają się w różne strony i gdy jedynie gdy czują oddech zagrożenia na szyi podrywają się do lotu. Zimą gromadzą się w niewielkie stada i chętnie poruszają się jedna za drugą jak po sznurku.
Sam widziałem wiele razy kuropatwy i nie przyszło mi do głowy, żeby nazywać ich szyję niebieską. W ogóle ptaki widywane w naturze