Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć wszystkim !:)
Mam pół roku/ rok żeby podciągnąć angielski ..;)
Wiąże się to z moim planowanym awansem na stanowisko kierownicze z perspektywami na dyrektorskie za jakiś czas.
W czasach technikum nie było z nim źle, później studia- przyznaje się bez bicia że trochę olałem, ale Pani Profesor bardziej zniechęcała do przychodzenia na jej zajęcia :)
Od 6 lata praca, właściwie skupiłem się na niej, mijał dzień za dniem, a ja zawsze obiecywałem sobie wziąć się w końcu za język i tak zleciało.

Z rozumieniem nie ma większych problemów- podczas jakichkolwiek szkoleń w formie, spotkan z zagranicznymi klientami rozumiem jakieś 90% z tego co mówią , nie potrzebowałem nigdy tłumaczeń kolegów. Problem jest z zasobem słownictwa i oczywiście mówieniem.

Co możecie doradzić, aby w miarę szybko i efektywnie podszkolić się z języka???
Pracuje jako PH, więc sporo czasu (70 000 km rocznie) spędzam w samochodzie. Mam możliwość podłączenia smartfona przez Android Auto do radioodtwarzacza i słuchania każdego materiału audio z sieci.
Jakieś podręczniki? Co myślicie na temat szkoły.
Firma płaci więc odpada kwestia finansowa...

Z góry dziękuję za pomoc i porady ;)

#angielski #naukaangielskiego #pytaniedoeksperta
#naukajezykow #angielskizwykopem #nauka #studbaza
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@teeveez: nie ma dla ciebie ratunku niestety, a tak na poważnie, to może w tym samochodzie byś wynajął i przez neta praktykował z jakimś coachem jak masz kasę i problemy z mowieniem? Tylko żeby nie spowodować wypadku na drodze heh
  • Odpowiedz
@teeveez ściągnij audible i słuchaj audiobookow. Na początek nic trudnego, np Harry Potter czytany przez Stephena Fry'a. Do tego jakies ciekawe podkasty na spotify i yt. Zależy co cię interesuje, mogę kilka polecić.
Italki.com - w trakcie jazdy można gadać z profesjonalnym nauczycielem, takim co specjalizuje się w business English.
  • Odpowiedz