Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak Polak z chrześcijańskiego kraju ( nawet gdy jest ateistą) może zdecydowanie wspierać radykalny muzułmański kraj w starciu z zachodnią cywilzacją chrześcijańską czyli USA. No chyba, że jest jakimś wojującym skrajnym fundamentalistą lewakiem albo konwertytą na islam.
To tak jakby w epoce krucjat popierać saracenów. Macie Wy rozum i godność człowieka?

#iran #neuropa #4konserwy #polityka
szurszur - Nie wiem jak Polak z chrześcijańskiego kraju ( nawet gdy jest ateistą) moż...

źródło: comment_P2edbEvbQGOO8fmjvfNc1mF1azXWu6QI.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szurszur Jak się nie rozumie podstawowych podziałów na świecie (do tego uważa islam sunnicki i szyicki za braci w wierze xD), to potem się tworzą w głowie takie bzdetne pytania.
  • Odpowiedz
Czemu jakoś się tak nie pchasz w akcje przeciwko na przykład Korei Północnej?


@Kaczypawlak: No gdy nastapi konflikt jakiegos zachodniego kraju z Koreą Północną to oczywiscie bedę za zachodnim i bede krytykowął wspierajacych reżim w Phenianie to chyba jasne.
  • Odpowiedz
@szurszur: Odpowiadam: za znakomitą większość, jeśli nie wszystkie, zamachy w Europie odpowiadają Sunnici, a Iran to ostatni bastion Szyitów na Bliskim Wschodzie. Poza tym jest to duży kraj, posiadający duże zasoby, który stanowi potencjalnie duży rynek zbytu dla europejskich firm. Jest to zupełnie inny poziom rozwoju gospodarczego niż biedakraje typu Libia czy Syria.
  • Odpowiedz
Jak się nie rozumie podstawowych podziałów na świecie (do tego uważa islam sunnicki i szyicki za braci w wierze


@Davidozz: A kto coś takiego tu napisał? Mają Islamic Republic w nazwie? Mają. W wiekszości wyznaja religię muzułmańską? Wyznają. No to co się nie zgadza?
Chcesz mnie przekonać, że islam szyicki jest lepszy od cywilizacji zachodniej?
  • Odpowiedz
Odpowiadam: za znakomitą większość, jeśli nie wszystkie, zamachy w Europie odpowiadają Sunnici, a Iran to ostatni bastion Szyitów na Bliskim Wschodzie.


@WaveCreator: To nie jest odpowiedz. Ja nie pisze o konflikcie szyitów z sunnitami, ale o konflikcie muzułmańskiego Iranu z krajem z chrzescijanskiej cywilizacji zachodniej.
  • Odpowiedz
Nie wiem jak Polak z chrześcijańskiego kraju ( nawet gdy jest ateistą) może zdecydowanie wspierać radykalny muzułmański kraj w starciu z zachodnią cywilzacją chrześcijańską czyli USA.


@szurszur: coś przegapiłem i Iran napadł USA? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
A kto coś takiego tu napisał? Mają Islamic Republic w nazwie? Mają. W wiekszości wyznaja religię muzułmańską? Wyznają. No to co się nie zgadza?

Chcesz mnie przekonać, że islam szyicki jest lepszy od cywilizacji zachodniej?


@szurszur: Korea Północna i Chiny mają w nazwach oficjalnych słowa republic a więc demokracja ci sie nie podoba?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
To nie jest odpowiedz. Ja nie pisze o konflikcie szyitów z sunnitami, ale o konflikcie muzułmańskiego Iranu z krajem z chrzescijanskiej cywilizacji zachodniej.


@szurszur: ale co nas to obchodzi? To ich sprawa. Jak Turcy mają problem z Grecją to też tak się przejmujesz?
  • Odpowiedz
ale co nas to obchodzi? To ich sprawa.


@Kaczypawlak: Niby Cię nie obchodzi, a już 5 wpisów dodałeś :)
Przecież wyraźnie napisałem, że chodzi mi o osoby'' zdecydowanie wspierające muzułmański kraj''.
Nie wspierasz Iranu zdecydowanie? No to po co się pieklisz w dyskusji, która Ciebie nie dotyczy?
  • Odpowiedz
@szurszur: To może czas wyrosnąć z prawackich bredni i zrozumieć, że wśród muzułmanów są zarówno dzikie zwierzęta, jak również normalni ludzie. To nie średniowiecze żeby religia miała stanowić o tym jak postrzegamy inne kraje.
  • Odpowiedz
NAS, robisz za podżegacza wojennego i tyle


@Kaczypawlak: W którym miejscu? Krytykuję tylko tych, którzy zdeycyodwanie wspieraja muzułmański kraj przeciwko zachodniemu. Mam na mysli plsuowane wpisy w rodzaju '' mam nadzieje że w tym konflikcie USA sobie głupi ryj rozbije''.

ja się nie pieklę nawet, tylko wkręcasz nas albo próbujesz w sprawę, która nas nie
  • Odpowiedz
W którym miejscu? Krytykuję tylko tych, którzy zdeycyodwanie wspieraja muzułmański kraj przeciwko zachodniemu.


@szurszur: to się nazywa polityka, Francja cały czas współpracowała z Turcją przeciwko Habsburgom.

Mam na mysli plsuowane wpisy w rodzaju '' mam nadzieje że w tym konflikcie USA sobie głupi ryj
  • Odpowiedz
czepiasz się słów w oficjalnej nazwie państwa a inne lepiej nie mają jak Korea Północna czy Chiny a tu siedzisz cicho.


@Kaczypawlak: Bo ''czepiam'' sie ''islamic'', a nie ''republic'' :)
Ale nie siedzę cicho, bo entuzjazm co do Chin sugerowałem tonowac jeszcze okresie pędu za nowym szlakiem jedwabnym czyli w latach 2015-2016 .
  • Odpowiedz