Wpis z mikrobloga

Ma ktos z was jakies doświadczenie z "topical finasteride"? Zamierzam zrobic taki specyfik nezyr+minoxidil bo dermatolog nie chial mi przepisac fina 5mg, chcialbym zaczac walke z tym gownem a nie chce narazie szamac tabletek, tylko czy ma sens taki experyment. Bo jak nie to laduje sie w ta druga opcje. Moja sytuacja wyglada tak zakola nie sa jakies olbrzymie, łeb swedzi jak cholera,przetluszcza sie,wlosy wypadaja na calej gornej czesci głowy, jak wlos wypadnie to z 3mm od strony cebulki jest zolty,czasami dotykajac glowy mam wrazenie jakbym mial piach.szlak mnie trafia 22lata jak cos, help ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#finasteryd #minoxidil #lysienie #zakola #przegryw #wlosy
  • 26
@Cytryna123: watpie zebys samemu to zrobil , jak juz chcesz topical to kup Polaris 10 wcierke czyli finasteryd polaczony z minoxidil 15% i masz odrazu gotowe tylko ze koszt to jakies 200-300 zl na 3 miesiace . Proscar jakies 50zl na 4 miesiace.
@Cytryna123: to co opisujesz " łeb swedzi jak cholera,przetluszcza sie,wlosy wypadaja na calej gornej czesci głowy, jak wlos wypadnie to z 3mm od strony cebulki jest zolty,czasami dotykajac glowy mam wrazenie jakbym mial piach" ja mam takie same objawy, ten sam lvl. Tyle że męczę się z tym od 3 lat, od roku zdiagnozowano wkońcu co to jest bo to nie są typowe objawy dla łysienia androgenowego (szczególnie te żółte cebulki
@Djuk94: no ja kumam, że najlepiej zacząć brać, ale po co jeśli np stosowanie tylko na skóe głowy z minoxidilem dało by taki sam efekt jak jedzenie tego shitu, gdzieś czytałem że 0,25mg stosowane na skóre odpowiada 1mg doustnemu, ale czy tak jest to nie wiem, dlatego pytam :)
@dzenkins: no właśnie, też mi sie tak wydaje że to nie jest typowe łysienie, bo to nie wyglada tak jakby miały włosy np wypadać w stylu najpierw zakola później czubek głowy i wszystko sie cofa do tyłu aż zostaniesz łysy, tylko tak jakby wszystko wypada nagle, i jak sie nic nie zrobi to w przeciągu 2-3 lat można cały wyłysieć XD Skoro odkryłeś to 3 lata temu to jakie leczenie podjąłeś
@Cytryna123: leczenie wyglądało że dawali mi loxony i inne gówna bo gdzie bym nie poszedł to każdy że łysienie androgenowe.. Jak trafiłem na konkretnego lekarza to teraz biore retinoidy i kortykosteroidy, jedne w tabletkach, drugie płyn do smarowania. Rok temu jak zaczęłem to stosować to po pół roku zniknęło całkowicie, miałem czysty łeb nic nie swędziało, nic nawet nie wypadało i nie było tego #!$%@? piachu. Od tego momentu przez 4
@Cytryna123: pytanie czy chce ci sie w to bawic codzienie ? to sprawa na lata uzywania a nie na tydzien wiec to jest istotna kwestia . Czy to topical czy doustnie to jak masz miec uboki to i tak bedziesz mial. topical dziala systemowo wiec nei ma sie co oszukiwac ze wynalazles magiczna forrmule na brak ubokow , zreszta uboki to temat rzeeka , glownie propaganda siana przez prawnikow od prepeciahelp
@koala667: komu by sie chciało, ale jak mus to mus, no i tu mam sprzeczne pogladay bo według mnie miejscowo może lepiej zadziałać niż na cały organizm, ale to mniejsza, spróbuje takiego rozwiazania z minoxem i finem topical, a jak minox mi sie znudzi to zmienie na serioxyl od loreala i tyle, a ty jakie masz doświadczenie z finem używasz, używałeś ? plus czy wiesz co to jest to RU58841
@dzenkins: tak gdybać to nic z tego nie wyjdzie, trzeba zrobić biopsje głowy , ale narazie nie ma kiedy, babka mi przepisała alpicort coś podobnego do tego diprosalic z tego co widze XD byłem u "trychologa" to wiem jak to jest nic nie działa na leczenie łysienia tylko jej kapsułki za 300zl miesiecznie :D mam #!$%@? aparat, ale jak coś to wyśle zdjecie, dzieki za pomomc :)