Wpis z mikrobloga

Jak już zapewne wszystkim wiadomo Amerykanie zabili dzisiaj w nocy w Bagadzie dowódcę irańskich sił Quds, generała - Qasema Solejmaniego.

Solejmani to nie był po prostu "jakiś tam generał', tylko druga najpotężniejsza osoba w Iranie i jeden z najbardziej wpływowych ludzi na Bliskim Wschodzie. Kreator polityki zagranicznej Iranu, weteran wojny z Irakiem, dowódca który miał sówj udział w uratowaniu Iraku i Syrii przed państwem Islamskim. Przyczynił się do uratowania Bagadadu przed ISIS w 2014 r., kiedy to zachodnia opinia publiczna jeszcze nie miała nawet większego pojęcia o Państwie Islamskim. Przypisuje mu się też, udział w przekonaniu Rosjan do interwencji w Syrii. Oprócz tego dzięki jego działaniom tzw "Oś oporu" na Bliskim Wschodzi przeżywała swój renesans, stąd też był uznawany przez Izrael i USA za jednego swoich głównych wrogów.

Jedno jest pewne - śmierć tego człowieka wstrząśnie Bliskim Wschodem. Starczy wspomnieć, Izrael prawdopodobnie wielokrotnie miał okazję zabić Solejmaniego kiedy ten był w Syrii, jednak mimo to nie odważył się na taki ruch.

Pomimo tego że Solejmani wielokrotnie powtarzał, że jest "żywym męczennikiem" i śmierć za sprawę nie jest mu straszna, to jednak jego zabójstwo jest straszliwym ciosem dla Iranu i do tej pory o ile byłem sceptyczny co do możliwości poważnej eskalacji konfliktu Iran - USA, to teraz jednak wydaje się, że należy się spodziewać wszystkiego z najgorszym włącznie.

#syria #irak #iran #bliskiwschod #usa
60groszyzawpis - Jak już zapewne wszystkim wiadomo Amerykanie zabili dzisiaj w nocy w...

źródło: comment_RVbO8D6BmCUCUR3SsyVJZM8bxE66cCMa.jpg

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

...a ja tu właśnie jestem i usiłuję się wydostać przed nadchodzącą jatką. Konkretnie to jestem tu z moją żoną od 28 grudnia 2019. Mieliśmy być jeszcze dwa dni, ale w związku z akcją pana Donalda spadamy. Przedwczoraj byliśmy w Tabriz, dzisiaj nocowaliśmy w hostelu niedaleko Morza Kaspijskiego. Rano dowiedziałem się z Wykopu co się narobiło i podjąłem decyzję o natychmiastowym powrocie przez Teheran. Po drodze widziałem zapowiedzi tego co ma nastąpić. Przypomina
dariusthegreat - ...a ja tu właśnie jestem i usiłuję się wydostać przed nadchodzącą j...

źródło: comment_A2iA9JdsGy83hbHUqnDeQzBKjwook5US.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@r3d1w4d: USArmy to prywatna armia Izraela, chlopcy na posylki. Ten kraj zawsze dziala w rekawiczkach innych narodow, oni czerpia korzysci dla siebie a odpowiedzialnosc nalezy do wykonwacy.
Kraj ktory jest w stanie wojny od 100lat, mimo, ze nikt na nich nie napadl, rozpetuja wojne napadajac kraj za krajem na podtawie fejk oskarzen, fejk raportow a w ostatecznosci atakow false flag- napadaja sami na siebie by uzyskac przychylnosc opini publicznej i
  • Odpowiedz
@Qaktus: Nie ma tam nic o lekkiej pedofilii/biciu dzieci jako sposobie ich wychowania/prób udowodnienia że kobiety/czarni mają niższe IQ, więc nie masz racji!! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
z bronią chemiczną jest taka sytuacja że kiedy masz możliwość produkcji wszyscy zakładają że masz jej duży zapas.


@hphp123: w takim razie Polska też ma broń chemiczną - produkujemy/posiadamy m.in.:
- 2-chlorobenzylidenomalononitryl (CS)
- fosgen
  • Odpowiedz