Wpis z mikrobloga

Jak wrócić na siłownię po przepuklinie pępkowej? Od operacji (bez siatki) minęły ponad 4 miesiące. Odbyłem już kilka treningów, ale takich na 50-70%. Czy mogę wejść już na duże ciężary? Jak ćwiczyć dół ciała, bo siady i ciągi olewam na kolejne kilka miesięcy. Czy można mieć tendencje do dostania przepukliny? Znajomy dostał 2 razy przepuklinę na siłowni.
Raz brzuszną od siadów, a raz pachwinową od wyciskania na ławeczce.
#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
  • 4
@maminn: A byles u fizjo? Ja w sumie operacje pępkowej planuje dopiero za rok i nie konsultowalem mocno tematu ze znajomymi ale nie straszyli mnie banem na silownie na dluzej niz kilka miesiecy.


Chodzisz dalej na silownie? Mi lekarz powiedział,zaraz po zdiagnozowaniu, ze mam absolutny zakaz chodzenia na silke, "nawet bicka" nie moglem cwiczyc. U fizjo nie bylem.
@maminn: moglbys opowiedziec cos wiecej o przepuklinie pepkowej? Jakiego rozmiaru byla. jak przebiega gojenie. Za ile i czy dlugo trzeba czekać?


Miala srednice monety jednozlotowej, jak napompowałem brzuch to odstawała na około 5 mm. Przez pierwszy miesiac nie mogłem podnosic wiecej niz 3 kilogramy. Na siłownie wrocilem po 4 miesiacach. Zaczołem od malej intensywoności i powoli zwiekszam obiciazenie. Siadow i ciagow nie robie i nie wiem czy do tego wroce. Pierwsze