Wpis z mikrobloga

@navyblue @plnk: Właśnie skończyłem książkę dokładnie na temat tego problemu. "Nowa psychologia sukcesu" (eng. Mindset) Carol Dweck, ta grafika też jest jej z tego co widzę. I mogę tę książkę polecić żeby zrozumieć na czym polega właśnie ten "fixed mindset" a to już krok do przodu w zmienianiu swojego podejścia do wyzwań. Zaznaczam że coachingu się brzydzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz macialkewicz - @navyblue @plnk: Właśnie skończyłem książkę dokładnie na temat tego pr...
źródło: comment_CiM3z5hH6iGdHpW8xYEWYbjc0pVNWpCf.jpg
@Akszlip: ja tak samo. Mam wrażenie, że wszyscy dookoła chcieli dla mnie dobrze, a zrobili mi krzywdę. Jak było dobrze, to spoko, a jak tylko poniosłam drobną porażkę typu problemy z nauką jazdy na rowerze albo 3 z dyktanda to od razu było "byś się wstydziła, przygłupy potrafią jeździć, a ty taka mądra masz problem". Teraz do dziś mam presję bycia najlepszą w pracy, w sporcie, wychowaniu dziecka. Kompletnie bez sensu,
@navyblue @Runaway @RobieZdrowaZupke @Marianoo21: Problem z dzisiejszym światem jest taki, że wymagania i presja względem nas wychodzą od rodziny i otaczającego nas środowiska, a szerzej patrząc społeczeństwa jako ogółu. Do tego dochodzi ogrom możliwości i bodźców które przyniosła era natychmiastowego dostępu do informacji. Mamy od dzieciństwa spełniać postawione wobec nas wymagania, a z kolei jesteśmy rozpraszani przez technologię i media społecznościowe. Kluczowym problemem jest, że nikt nie nauczył nas produktywności, skupienia,
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Runaway: Jesteś mną a ja tobą xD
Dobrze czuję się jedynie wtedy, gdy coś mogę zrobić na 100% albo blisko 100%. Jeśli nie jestem w czymś zajebisty to nie widzę w ogóle sensu próbowania. Strasznie mi to przeszkadza gdy chodzi o pracę. Jestem na 5 roku studiów a nigdy nie pracowałem, bo boję się że nie będę tam wystarczająco dobry. Sama myśl o pracy, o byciu ocenianym, powoduje u mnie napady