Wpis z mikrobloga

doprowadzam powoli ciasto na pizze do perfekcji (wersja szybka, poprawnie się to robi dwa dni). wprowadziłem parę zmian do proporcji i sposoby wyrastania. samo robienie ciasta to 10min, 2h wyrastania

- mąka typ 00: X g
- letnia woda: 0.6 * X g
- olej: 0.07 * X g
- drożdże instant: 0.02 * X g
- sól: wg uznania

mąkę przesypuję przez sito (dałem w tym momencie 120g), dodałem drożdzę i sól. widelcem zmieszałem. następnie wodę i olej i widelcem wszystkie mieszałem aż wszystko się z sobą połączy i będzie wspólną kupą. następnie ugniatałem (dodałem +20g mąki bo się trochę lepiło ciasto) aż będzie ładne ciasto. olej i przysypanie przez sito duży dały w porównaniu do wcześniejszych ciast. potem wyrastania w normalnej temp przez godzinę, potem kolejną godzinę w lodówce. wyrastanie w lodówce dodaję elastyczności. no i potem formowanie wybraną techniką, ale bez żadnego wałkowania ! nie chcemy się pozbyć powietrza zawartego w cieście

#mikrokoksy
Pobierz
źródło: comment_vRBOn1YKbsVT0vrTPfacBMJ48V981dcl.jpg
  • 44
@mapache: mi to szkoda robic bo zeby sie tą pizzą nacieszyc i zeby bylo warto zachodu to trzeba by było zjeść ją zamiast 2 czy 3 posiłków xD Mozzarella + kurczak to pełno białka no i mąki też z 200g