Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@micelangeloB: sam sobie odpowiedziałeś. Te właśnie pozycje powinny być puszczanie na głównych kanałach. A na co dzień np. liczne dokumenty produkcji własnej i zagranicznej.
A teraz mamy przechodzącą z rąk do rąk tubę propagandową, która nadaje gówno najniższych lotów dla tłuszczy. I żeby nie było, robione jest to od lat, a nie tylko za obecnej władzy. Dlatego uważam, że tvp powinna zostać sprzedana lub zamknięta.
@boskakaratralalala:
Ustawa o radiofonii i telewizji
Stan prawny aktualny na dzień: 31.12.2019
Dz.U.2019.0.361 t.j. - Ustawa z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji

Art. 1. Zadania radiofonii i telewizji

1.

Zadaniem radiofonii i telewizji jest:

1)

dostarczanie informacji;

2)

udostępnianie dóbr kultury i sztuki;

3)

ułatwianie korzystania z oświaty, sportu i dorobku nauki;

3a)

upowszechnianie edukacji obywatelskiej;

4)

dostarczanie rozrywki;

5)

popieranie krajowej twórczości audiowizualnej


Skad przekonanie, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MikiBomba: i naprawdę uważasz, że punkt 3a jest mniej ważny niż punkt 4? To teraz zobacz jakie są nakłady na te dwa punkty, ile jest wydawanych pieniędzy na dostarczanie rozrywki, a ile na edukację obywatelską. Przypomnę tylko 3 minutowy wystep pana despasito i powstający film o zenonie.
Czy disco polo jest taką formą kultury, która powinna być propagowana przez instytucje publiczną? Śmiem wątpić.
@boskakaratralalala:
Nie, nie uważam. Ale nie uważam również, że punkty 2,4 i 5 są mniej ważne. Wiadomo, że fajnie by było poświęcić więcej pieniędzy na edukacje ale nie oszukujmy się, wzrost wydatków na programy edukacyjne niespecjalnie wpłynąłby na dotarcie do szerszej grupy odbiorców. A do tego czy disco polo powinno być promowane to nawet jeśli mi się to nie podoba to nie widzę powodu dlaczego by nie.
@boskakaratralalala: jprdl jaki wy macie ból dupy i do tego wyłażą wasze narodowe kompleksy. Niemcy kurna słuchaja bawarczyków w rajtach z harmonią i jest git. Polak słucha disco polo - wstyd, hańba. Od kultury masz TVP Kulturę - chcesz, to oglądaj koncert filharmoników wiedeńskich. Łącznie godzin audycji kulturalnych jest znacznie więcej niż miało to miejsce gdy pakowano to wszystko w TVP1, TVP2. Czy chcesz czy nie telewizja poszła do przodu i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MikiBomba: i widzisz, tu się rozbija problem tego, kto za to płaci. Nie ma nic złego z rozrywce, ale i rozrywka może być wysokich lotów. Nie tyle prezentowanie, co promowanie takiego twory jak DP w TVP, tk jak podawanie u Amaro kebsa. Nie mam nic do kebsow, ale skoro tvp mnie jako podatnika kosztuje grube miliardy, to chcę żeby podawane w niej było coś nieco ambitniejszego. Jeśli tvp stanie się firma