Wpis z mikrobloga

#monitory #pcmasterrace

Są jakieś nowe monitory w rozdzielczości 2K, odświezaniem 120/144, matrycą IPS i z modułem G-Sync? Z tego co widzę to nowe monitory są zazwyczaj G-sync Compatible ( np. asus VG27AQ i LG 27GL850b).
  • 11
  • Odpowiedz
@Variv: To sobie wydrukuj nalepkę i przyklej, efekt będzie ten sam xd Nie bez powodu producenci mają wywalone na to obecnie. Gsync będzie powoli wymierał albo może zostanie w monitorach za ponad 4k zł żeby wzmacniać w kupujących poczucie tego, że kupują coś dobrego, tak jak pozłacane kable dla audiofilów.
  • Odpowiedz
@Variv: Pytam serio. Jedyną zaletą gsync nad freesync i gsync compatible jest variable overdrive, czyli zmiana napięcia przykładanego do ciekłych kryształów (w celu zmniejszenia lub zwiększenia czasu reakcji pikseli) w czasie rzeczywistym.
Zmienny overdrive jest w porządku, gdy monitor potrzebuje różnych overdrive dla niższych i wyższych częstotliwości odświeżania. Tak jest w przypadku przykładowo PG279Q, który potrzebuje kilku oddzielnych trybów, aby dobrze sobie radzić (zapewnić płynny ruch bez zjawiska ghostingu i overshotu)
  • Odpowiedz
To sobie wydrukuj nalepkę i przyklej xd Nie bez powodu producenci mają wywalone na to obecnie. Gsync będzie powoli wymierał albo może zostanie w monitorach za ponad 4k zł żeby wzmacniać w kupujących poczucie tego, że kupują coś dobrego, tak jak pozłacane kable dla audiofilów.


@Murasame: Ja #!$%@?ę kwintesencja polactwa. Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to się nie odzywaj. Zadałem konkretne pytanie. To nie jest wątek na temat różnic
  • Odpowiedz
@Variv: To masz odpowiedź cepie xD Producenci mają wylane na to i już raczej nie będą robić takich monitorów, bo niepotrzebnie podnosi to cenę, każdy i tak wybierze monitor z Gsync Compatible.
  • Odpowiedz
@Variv: ale @Murasame ma racje, nie ma sensu brać monitora z g-sync skoro freesync działa dokładnie tak samo. Patrz tylko żeby miał szeroki zakres odświeżania, czyli najlepiej od 30 do maksimum monitora, certyfikat zgodności i będziesz zadowolony.
O ile w ogóle znajdziesz jakiś nowy monitor z g-synciem to tylko przepłacisz kilka stówek, a nie zyskasz nic.
A jak już się tak bardzo upierasz na g-synca to kup używkę, ceny mocno spadły
  • Odpowiedz
Ja #!$%@?ę kwintesencja polactwa. Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to się nie odzywaj. Zadałem konkretne pytanie. To nie jest wątek na temat różnic czy wyższości jednej metody synchronizacji klatek nad inną.


@Variv: Ja #!$%@?ę kwintesencja polactwa. Typ Ci zwraca uwagę, że technologia jaką chcesz nabyć powoli wymiera, warto przemyśleć w ogóle zakup g-sync, nie obraża Cię. W zamian ty dajesz mu wyzwiska i przekleństwa w odpowiedzi.
  • Odpowiedz