Wpis z mikrobloga

tl dr: Propozycja Wykop efektu przeciwko wierze w socjalistyczne rozwiązania, biedzie społeczeństwa i ku chwale pracy u podstaw.

Z okazji zbliżającego się nowego roku, a tym samym różnych postanowień noworocznych, chciałem szanownemu gremium Wykopu złożyć propozycje.

Przewija się tu sporo głosów krytycznych wobec fali powracającej sympatii dla komunizmu/socjalizmu/państwa opiekuńczego. Powtarza się, (w dużej mierze słusznie, ale nie o tym jest wpis) że to człowiek jest odpowiedzialny za swoje zarobki, a nie państwo i że różne działania polityków nie prowadzą do zwiększania dobrobytu społeczeństwa.

Zamiast wyzywać wszystkich od komuchów i lewaków, zbierzmy zbiorową mądrość wykopu. (Ludzi jest tutaj dużo, mają różne doświadczenia/znajomości itp.) Niech pochwali się informacjami każdy, kto wie na swoim lub cudzym przykładzie CO KONKRETNIE można zrobić ze sobą i swoim życiem, żeby podnieść swój ekonomiczny standard, swoje zarobki, swoje zadowolenie z pracy i kariery.

Jakie można przejść legitne kursy, które faktycznie dają szanse na zmianę zatrudnienia, gdzie ich szukać i jak po nich realnie szukać zatrudnienia?
Jak się najskuteczniej przebranżowić?
Czego warto się nauczyć, żeby zmienić pracę lub dorobić sobie trochę do obecnej wypłaty?

Każda historia czy informacja może być cenna. Realne przykłady, kursy, książki, bez motywacyjnego la la la, za to merytorycznie i konkretnie. Zbierzmy to wszystko w jednym miejscu. (np. w tym wpisie, chyba że ktoś ma lepszy pomysł)

Być może jeśli zbierzemy wystarczająco dużo prawdziwych pomysłów, które już zadziałały w czyimś przypadku, albo po prostu mają realną szansę się udać, to zrobimy jeden mały krok na drodze do inaczej myślącego społeczeństwa. W najgorszym razie będziemy mieli po prostu na wykopie dobry wpis do podlinkowania każdemu, kto z jednej strony nie chce wierzyć w podnoszenie minimalnej i znoszenie biedy ustawą, ale z drugiej nie ma na dany moment pomysłu, co samemu mógłby zrobić ze swoim życiem.

Prosiłbym o powstrzymanie się od dyskusji ideologiczno-politycznych pod tym wpisem, bo nie temu ma służyć, a do takich debat mamy mnóstwo innych wpisów.

Dodałem znalezisko na temat tego wpisu https://www.wykop.pl/link/5273593/wykop-efekt-na-temat-zmiany-myslenia-i-bogatszego-spoleczenstwa/

#wykopefekt #kapitalizm #antykapitalizm #socjalizm #antysocjalizm #pytanie #kiciochpyta #rozwojosobisty #pracbaza #ekonomia #kariera #gospodarka
  • 8
@Solstafir: Z ideologicznej dyskusji pod tytułem kapitalizm vs socjalizm nic nie wynika. Ja np. wolałbym się dowiedzieć co w obecnie panujących w Polsce warunkach osoba, która np. zarabia 2000 netto może zrobić, żeby zarabiać 3000 netto. To oczywiście przykład i zamysł ogólnie jest taki, żeby każdy kto w legalny sposób ZWIĘKSZYŁ swoje zarobki napisał jak to zrobił, żeby inni mogli też spróbować/wyciągnąć jakiś wniosek dla siebie. Ustroju politycznego nie zmienimy, sytuacji
Z ideologicznej dyskusji pod tytułem kapitalizm vs socjalizm nic nie wynika.


@Velociraptor_w_kubku: A myślisz że z twojego tematu coś wyniknie? Że niby ktoś przeczyta jakiś pomysł co zrobić żeby się wzbogacić po czym to zrobi i się wzbogaci? Serio?

Ja np. wolałbym się dowiedzieć co w obecnie panujących w Polsce warunkach osoba, która np. zarabia 2000 netto może zrobić, żeby zarabiać 3000 netto.


@Velociraptor_w_kubku: Nie ma takich uniwersalnych podpowiedzi pasujących