Wpis z mikrobloga

Gdzie trzymasz swoje hasła/loginy do banków / do innych ważnych kont?

Jeśli w password managerze - nie boicie się o te dane? Ja rozumiem trzymać dostęp do jakichś gmaili itd, ale do banku?

#pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #banki #programowanie #informatyka #bezpieczenstwo #bezpieczenstwowsieci

Gdzie trzymasz swoje hasła/loginy do banków / do innych ważnych kont?

  • Password manager 44.5% (433)
  • Fizyczny zeszyt 22.3% (217)
  • Gdzieś indziej - komentarz 33.1% (322)

Oddanych głosów: 972

  • 64
@Texit: A dlaczego mam się bać? Korzystam z takiego unixowego programiku o nazwie "pass" (bardzo dobry, polecam), hasła są szyfrowane kluczem i robię sobie regularnie backup tych danych (w zasadzie sam się robi w cron jobie) na swoim serwerze w razie, gdyby mi dysk padł. W bankach ważne operacje typu przelew i tak muszą być zatwierdzone chociażby smsem.
@Texit: Do banku to akurat znam na pamięć, ale od kiedy w internecie nagle na każdym nawet gównoforum zaczęto ode mnie wymagać żeby moje hasło składało się z co najmniej 10 znaków, w tym małych i dużych liter, cyfr i znaków specjalnych, to założyłem sobie taki notatnik w którym zapisuję pierwszą i ostatnią literę/znak każdego hasła które wymyślam i póki co to działa bardzo dobrze.
@Texit: hasło do ważnych rzeczy to połączenie mojej ważnej daty i drugiej połówki / rodzica xD, a jakieś mało znaczące gówna to z reguły opcja przypomnij hasło a jak się nie da to trudno xD
Keepass i własny serwer w tym synchro zaszyfrowanego pliku między urządzeniami. Apka sama natywnie wspiera auto uzupełnianie więc nawet w przeglądarce haseł nie zapisuje :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@w2kn2e: Do takich for i innego gówna to zawsze jak mi nie podejdzie kilka razy jakieś biedahasło to cyk nowy uzytkownik, temp email, johndoe999, dupa8zzz plus # jak chcą specjalny i siema xD
Moj bank nie ma hasla.
Wpisujesz numer dwunastocyfrowy, ktory zwyczajnie pamietasz, nastepnie nazwisko i ostatnie 4 cyfry karty.
W nastepnym kroku wkladasz karte do takiego kalkulatorka i wpisujesz w nim pin. wyswietla sie jednorazowy kod dostepu, ktory dziala iles sekund i jestes zalogowany.