Wpis z mikrobloga

  • 49
Mam pytanie do samotnych #niebieskiepaski
Jak sobie radzicie z kwestią jedzenia? Gotujecie sami normalne posiłki, jecie na mieście czy kupujecie gotowce w sklepach?
Ostatnio trafiłam na ciekawy przypadek niebieskiego, który moim zdaniem jest skrajnie nieogarnięty w tych sprawach.
W domu nic nie gotuje, obiady jada na mieście - koszt ok. 25-30 zł. Na zakupy nie chce mu się przejść do oddalonej o 400m Biedronki, tylko chodzi do żabki którą ma pod blokiem, uj z tym że wszystko tam jest droższe, później chwali mi się, że ma kilkanaście tyś żappsów i może powymieniać na jakieś batoniki. W takiej żabce też wydaje dziennie z 15-20zl na jakieś pierdoły. Na kolacje zamawia coś z dowozem, jakaś pizze czy coś więc kolejne 20zl. Dziennie to daje jakieś 60zl, miesięcznie powiedzmy min. te 1500zl na jedzenie dla jednej osoby. Czy mi się wydaje, czy to w uj dużo i koleś jest skrajnie nieogarnięty w tych kwestiach?
#logikaniebieskichpaskow #finanse #jedzenie #pieniadze
  • 134
  • Odpowiedz
@kurd3: To nie jest niańczenie. Myślisz, że bardzo bogaci ludzie typu Bill Gates sami sobie gotują i jeżdżą robić zakupy? Ci ludzie cenią swój czas i nie zamierzają go tracić na takie pierdoły, bo wiedzą, że robiąc cokolwiek innego bardziej im się to opłaca. Ludzie mają w domu sprzątaczki, niańki, prywatnych kucharzy, kierowców itp. To nie znaczy, że są nieogarnięci. Wręcz przeciwnie - skoro ich stać na to.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Wu70 ale ja temu panu nie mówię jak ma żyć i na co wydawać pieniądze w twarz, poprostu mam swoje przemyślenia i zapytałam tutaj o zdanie z ciekawości. To że większość wykopów się ze mną nie zgadza to już inna sprawa. Pewnie sprzątać i myć się nie chce im się tak samo jak iść na zakupy i coś ugotować ¯_(ツ)_/¯

@osdpl no właśnie widzę, że tutaj prawie 2kafle na jedzenie to norma
  • Odpowiedz
@kurd3: Na pewno nie będzie milionerem jak będzie marnował czas na takie pierdoły. Lepiej żeby poczytał jakąś rozwijająca książkę zamiast poświecić 2h na jazdę do sklepu i gotowanie. Ma to robić tylko dlatego, że każdy tak robi? W życiu osiągają coś ludzie, którzy nie są jak każdy, a przede wszystkim Ci, którzy potrafią mądrze wykorzystywać swój czas.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Zyggy no najlepiej wszystkie podstawowe czynności odrzucić, bo w tym czasie można napisać trochę kodu.
Trochę rozsądku kolego ;)
  • Odpowiedz
@kurd3: Po co zadawałaś to pytanie, skoro każdy Ci mówi, że nie masz racji, a i tak zostajesz przy swoim zdaniu. Trochę rozsądku. To było zwykle zmarnowanie czasu. Nikt i tak nie zmieni Twojego zdania. Mogłaś w tym czasie napisać trochę kodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kurd3: No to właśnie o tym pisałem! Ty nie czytasz ze zrozumieniem. Tak się nie można żywić nic z tego dobrego nie wyjdzie co gość odoierdlaa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kurd3: ta bo w marketach jest taniej xddd a ze dostajesz produkt wyprodukowano dla tesco albo inny shit to nie patrzysz ze dostajesz 8 kategorii jedzenie gorszej jakosci , ale januszowanie tak ma kurlaaa widziales jaka promka 20groszy taniej !! Co do gotowania moze dla samego siebie nie chce mu sie gotowac( ͡° ͜ʖ ͡°)

@AkyszLewusie: xD xD xD xD

Bo żabka to #!$%@? delikatesy, a
  • Odpowiedz
poprostu mam swoje przemyślenia i zapytałam tutaj o zdanie z ciekawości.


@kurd3: twoje przemyślenia są głupie z prostego powodu, nie potrafisz wyjść z własnej perspektywy, ludzie nie żyją tak jak ty.

Pewnie sprzątać i myć się nie chce im się tak samo jak iść na zakupy i coś ugotować


@kurd3: nie no skąd, wszyscy marzymy żeby sprzątać, myć i gotować, najlepiej nic innego w życiu nie robić bo trzeba i
  • Odpowiedz