Wpis z mikrobloga

@rencista: no nagłaśniają bo organizacja ich kryje i sprzyja pośrednio i bezpośrednio począwszy od tego że obowiązuje ich celibat, oni sami mają autorytet i straszą dzieci gniewem bożym, rodziny dzieci boją sie wystąpić przeciwko nim, organizacja jest niechętna edukacji seksualnej po niezgłaszanie przypadków nadużyć organom ścigania, zorganizowane działanie (np. w Irlandii) czy choćby przenoszenie z parafii na parafię co zwiększa zasięg działania pedofila. Do tego inne środowiska nie pozują na wzór
  • Odpowiedz
@rencista: Nie dziw się tylko że prawo nie wywodzi się ze starego testamentu i że dopasowywanie norm pasterzy z bliskiego wschodu sprzed ponad 2000 lat może być trudne do dzisiejszych czasów. A już na pewno nie moze usprawiedliwiać i bronić pedofilii.
  • Odpowiedz
@rencista: „Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć
  • Odpowiedz
Zresztą mnie osobiście to nie obowiązuje bo nie wierzący jestem.

Mimo wszystko wole nauczanie kościoła niż lewactwa.


@rencista: aaaa rozumiem( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz