Wpis z mikrobloga

Myślicie, że wielki powrót muzyki disco polo jest częścią rządowej propagandy i ma na celu ogłupiać nasz naród?

Bo ja rozumiem, że naród chce igrzysk i chleba, ale forsowanie tego kaczego śpiewu jest już trochę niepokojące. Polaków jak widać łatwo się programuje, wmawiając im, że niektóre rzeczy są dla nich dobre.

#bekazpisu #discopolo #muzyka
  • 65
  • Odpowiedz
wyobraź sobie, że są też ludzie, którzy nie chcą w tv również rocka i co wtedy?, pewnie nazwiesz ich głupcami bo nie słuchają tego co ty?


@ciachostko: sugeruje nauke czytania ze zrozumieniem, czy ja postuluje gdzies wywalene tej muzyki, czy moze pisze o tym ze jest tego po prostu za duzo?
Istnieja ludzie ktorym nie podoba sie msza swieta w TV i progrm ziarno, sa tacy ktorym nie leza skoki, rodzinka.pl i czar par i x innych programow. I ja sobie doskonale zdaje sprawe z tego ze wszystkim nie dogodzisz i nie zrobisz ramowki dla wszystkich.

Ale jesli ktos sobie wyciera sobie gebe slowem publiczna, ktos postuluje misyjnosc, wspieranie wartosci narodowych, propagowanie historii i kultury. To sprzeciw powinno wywolywac promowanie tylko i wylacznie jednego gatunku muzycznego i to promowanie w stylu, benefisy, cotygodniowe koncerty w primetime (weekend godz 20) i wlasny
  • Odpowiedz
I te 2mld czyli 100zl z kieszeni każdego z nas idą na reemisję starego kontentu na Historii i Kulturze? To jest jakiś ułamek budżetu. Miliony idą na produkcję szmiry i tandety, na schlebianie prostym gustom


@MariuszMickiewicz: jakiego starego contentu? Na TVP Kultura masz normalne programy kulturalne. Z reszta jak ktoś gadał o filaharmonikach. Dzisiaj leci podobny content

Philippe Jaroussky śpiewa Bacha i Telemanna - 13:20. Właśnie się
  • Odpowiedz
Najwyraźniej zauważono że disco polo jest najpopularniejsze w kraju co jest oczywiście prawdą. Ba - nawet to widać w sylwestrowych wieczorach gdzie te disco-polowe mają najwyższą oglądalność.


@ediz4: Jeśli telewizja publiczna ma iść w stronę najbardziej komercyjnej komerchy to może powinna przestać finansować się z abonamentu i dopłat z budżetu. W końcu ten sposób zdobywania funduszy jest ustawiony pod realizowanie misji i pokazywanie treści, które niekoniecznie mają się spodobać jak
  • Odpowiedz
@Pawu1on: J. W. Telewizja Publiczna to nie jest jeden czy dwa kanały główne tylko kilkanaście kanałów

TVP1, TVP1 HD, TVP2, TVP2 HD, TVP3, TVP Polonia, TVP Info, TVP Info HD, TVP Sport, TVP Sport HD, TVP Historia, TVP Kultura, TVP HD, TVP Parlament, TVP Seriale, TVP Rozrywka, TVP ABC....

więc jeśli twierdzisz że nie ma tam kultury czy historii to po prostu zmyślasz. Jak chcesz rozmawiać o finansowaniu to oczywiście
  • Odpowiedz
@ediz4 No ale ja mówię o głównym paśmie. Dla Ciebie to żadna różnica, ale dla ludzi starszych, że starszym sprzętem, bez kablówki czy talerza to TVP Kultura jest osiągalna w takim stopniu co Arte, czyli w ogóle. Zresztą, jeśli ta koncepcja podziału na stacje tematyczne jest ok, to można zapytać czemu Ziarno i orędzia świąteczne nie lecą na TVP Religia, a Martyniuk na Kulturze.

Co do popularności rapu, kiedyś był taki
  • Odpowiedz
@Gorejacy_krzak_agrestu: A jest TVP Religia?

a Martyniuk na Kulturze....

Jak już to TVP Rozrywka.

Co do popularności rapu, kiedyś był taki artykuł na glamrap, który to zestawiał, może dorobili w tym roku, nie wiem. Patrzyłem przed chwilą na Olis, w pierwszej 10 sprzedaży masz 4 płyty rapowe. Jeśli odetniesz składanki, to 6. Pierwsze miejsce - płyta rapowa. W pierwszej 50 sprzedaży rap jest najszerzej reprezentowanym gatunkiem, a dp nie jest
  • Odpowiedz
Myślicie, że wielki powrót muzyki disco polo jest częścią rządowej propagandy i ma na celu ogłupiać nasz naród?


@Iskaryota: Odwrotnie, Zenek jest przygotowywany na scenę polityczną.
  • Odpowiedz
@ediz4 Nie ma TVP Religia, mój błąd. Jest za to Redakcja Audycji Katolickich w TVP.

Nie wiem czemu Martyniuk miałby nie występować na TVP Kultura, skoro to taki wybitny i popularny wykonawca.

Podałem Ci konkretne dane odnośnie popularności rapu. Płyt z tą muzyką nie ma w pierwszej 50 Olis, w badaniu NCK niemal dwukrotnie więcej osób zadeklarowało że słucha rapu w stosunku do osób przyznających się do disco polo. To są
  • Odpowiedz
A sonda to chyba była - nie wiem czy przetrwała.


@ediz4: Ale jak wiem że była, ale już jej nie ma. Na tym właśnie polega gównowizja Kurskiego - zdejmuje wartościowe programy, bo licytuje się z TVN na papkę, która ma przyciągnąć masy niewybrednych widzów. A jak tłumaczyłem nie na tym polega misja publicznej telewizji.
  • Odpowiedz
@Gorejacy_krzak_agrestu: Zespoły disco polo akurat koncertują bardzo często, w sezonie nawet kilka razy dziennie, z tym że w większości są to występy bezpłatne na różnych festynach, dniach kapusty czy zimnioka, czy różnych festiwalach, czy występy w klubach, raczej w mniejszych miejscowościach, ale to się zaczyna zmieniać i występ disco polo na juwenaliach już nie szokuje, a parę lat by to było nie do pomyślenia, nie są to typowe trasy koncertowe
  • Odpowiedz
@Tuchaj No ja właśnie o tym. Jest teza, że Martyniuk w TVP ok, bo jest popularny w opór rzekomo. Na Olisie gościa nie ma. Koncerty gra raz na jakiś czas, na jakichś galach discopolo czy dance. Dziwne, nie? Taki niby pożądany i szanowany artysta, a zamiast jechać np. na 2 tygodnie po dużych miastach i przywieźć tonę sałaty, to raz na jakiś czas gra koncert w Tłuszczu czy innym Pierdziszewie albo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Iskaryota: prosta sprawa, moda wraca co okolo 20 lat, teraz doroslo pokolenie, które takiej muzyki sluchalo w domu, z kaset, jak byli w przedszolu. A ze technika i media pozwalaja na szybkie podpięcie się pod ten trend to mamy, ekh, xd, "renesans" polo music
  • Odpowiedz