Wpis z mikrobloga

#pasta #gownowpis #muzyka #discopolo #kaczmarski
Wszystkim oburzonym na benefis Zenka Martyniuka w Filharmonii Podlaskiej lewilnie przypominam, że Zenek>Jacek Kaczmarski

Przeciętny tekst ballady Kaczmarskiego

Ja #!$%@?, ja #!$%@?

Ja #!$%@?, ja #!$%@?


Bo nie ma wódki blues

Bo nie ma wódki blues

Bo papierosów nie ma już

Dla porównania Zenek Martyniuk z Akcentu

tak ulotne, jak motyle,

a zegar daje znak,

nie zatrzymasz go i tak.

Więc wspominaj chwile mile,

przecież było ich aż tyle...

Zegar nie zaszkodzi nam,

niech czas biegnie, co mi tam!

U góry cham i prymityw, którego wegetacja ogranicza się do chlania, używa słownictwa rodem z rynsztoka, zachowuje się niczym najgorszy chlor...

...a Zenek snuje poetycką wizję człowieka, którego nurtują egzystencjalne rozterki, widać w nim z jednej strony bunt przeciwko człowieczemu losowi, z drugiej - nawiązanie do stoickiej filozofii - Martyniuk zdolny jest zaakceptować nieuniknione, podkreśla wagę szczęśliwych chwil. Nie będzie przesadą, jeśli powiem, iż mamy tu do czynienia z ewidentną inspiracją dorobkiem imiennika frontmena Akcentu rodem z Kition.

Nie muszę chyba mówić, kto z tej dwójki jest prawdziwym artystą...
  • 11
@KatpissNeverclean:

> Zaraz 2020

>Ludzie dalej odpowiadają na pasty


A tak serio, nie ma nic trudnego aby rodzielić życie prywatne od twórczości. Wielu artystów sobie średnio radzi w życiu, popadają w dragi albo alko i powoli tracą kontrolę nad sobą. Słuchanie i lubienie tekstów Kaczmarskiego nie równa się z automatu popieraniem napieprzania żony.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KatpissNeverclean: ale innych artystow nie ma to jakich ty cenisz.

Slyszalem ze byl alkoholikiem ale chyba ogarnal sie w koncu pozniej. Jakos Ewa z nim 3 rozwodu nie wziela a dokladnie obserwowala jego alkoholizm co nie zmienia faktu ze pewnie pierwsza zona miala ciezko