Wpis z mikrobloga

Wymęczyłem ten pierwszy sezon, więc pora na krótką recenzję.

Absolutnie nie polecam nikomu, kto jest fanem uniwersum. Poprawny politycznie gniot jakich mało, czarne wiejskie kmiotki, czarne driady, czarny elf, czarna Fringilla Vigo, czarny pomagier królowej, którego nawet nie było w książkach, cyganka Triss, hindus Vilgefortz i można tak wymieniać i wymieniać... Przecież to absolutnie rujnuje cały klimat.

Jedyni czarni, którzy pasowali do swoich ról to były te Zerrikanki i starszy mag, który trochę wyglądał jak Vatras z Gothica. Cała reszta wpierdzielona na siłę w realia średniowiecznego fantasy, gdzie po prostu budzą politowanie i zażenowanie. Jak to w ogóle wygląda. Scena, w której Geralta wieśniacy wyganiają z Blaviken, a tam pośród pospólstwa jakieś opatulone w ciepłe kożuchy czarne ryje, to już nie jest śmieszne, a po prostu żałosne...

Kolejna sprawa, po przemęczeniu tego gniota mam wrażenie, że to nie Geralt, a Yennefer jest główną bohaterką opowieści?
To na niej skupia się w największym stopniu fabuła, o niej mówi się najwięcej. Problem w tym, że zarówno mnie, jak i wielu fanów Wiedźmina gówno obchodzi Yen i nie dla niej ten serial oglądamy. Jak sama nazwa wskazuje, miało być o Wiedźminie, a jest on spychany na boczny plan i marginalizowany. Wątek Geralt-Ciri - żałosne, co to ma być? Cały sezon pieprzenia o jakimś przeznaczeniu, by w ostatnim odcinku, widząc się pierwszy raz na oczy, padli sobie w ramiona gdzieś w środku lasu? Wtf?

Takich wtf mógłbym zadawać po sto w każdym odcinku, bo każdy ma tyle niedoróbek i nielogiczności, że to się w głowie nie mieści. Sposób reżyserii tego gniotu jest przesadnie teatralny, sztuczny i plastikowy. Czasem miałem wrażenie, że w niektórych scenach ktoś wręcz sobie jaja z nas robi z tą teatralnością. Cała masa takich sztucznych, wręcz cringe momentów, jak na przykład nagle z dupy pojawiająca się jakaś ważna postać, otoczona blaskiem i chwałą, co za szajs. xD

Daję 3/10 tylko ze względu na postaci Geralta i Ciri, cała reszta do śmietnika. Drugi sezon raczej sobie podaruję, bo to politycznie poprawne multi-kulti gówno nie ma ani klimatu, ani ciekawej treści, ani nawet nie opowiada w głównej mierze o Geralcie.

Szkoda ogromnej, ciężkiej pracy nad marką wykonanej przez CDPR, oby ten gówniany serial nie spowodował, że marka ucierpi.

#wiedzmin
  • 22
@arsenalista: Pewnie zaraz mnie zlinczują ale jak dla mnie nasz serial Wiedźmin jest o wiele lepszy niż ten gniot netflixa. Nie czuje, żadnego klimatu wiedźmina. Ot takie typowe standardowe fantasy robine przez amerykanów. A co do tego, że Geralta jest tak mało to pamiętaj, że pierwszy plan tej scenarzystki to było zrobienie historii tylko z punktu widzenia Ciri. W zasadzie poczatku wywiadów z nią i jej wpisów mam wrażenie, że ona
@arsenalista: niestety podzielam twój punkt widzenia, akcja w tym serialu nie istnieje poza #!$%@? się. To padniecie w ramiona to #!$%@? żałosne skad ona wiedziała kto to jest xD czarne elfy to mnie rozłożyły na łopatki. I ta Yenefer to masz racje, całe 8 odcinków to praktyczniej o niej, przeplatane z #!$%@? potworów przez Wieśka. Masakra. Oglądałem trochę z chęcią bo nigdy nie czytałem Ani nie grałem ;)
@arsenalista: czytałem książki, grałem we wszystkie gry. Jestem fanem uniwersum Wiedźmina od wielu lat i wiesz co? Serial bardzo mi się podoba. Jest pare niedociągnięć, ale to normalne. Gra o tron tez w pierwszym sezonie nie powalała. Dla mnie serial spokojnie 8.5 a nawet 9/10. Henry Cavill jako Geralt to strzał w dziesiątkę. Jedynie dobór aktorki Triss bardzo słaby, w ogóle nie pasuje. Reszta spoko.
@arsenalista: probowalem ogladac pierwszy odcinek ale zaczalem przewijac i #!$%@? bylo z tego ogladania bo dluzyzny straszne
potem widzialem fragment z tym jaskrem jako pretensjonalnym anglikiem i wiem ze na pewno nie obejrze, angole sa ogolnie czesto meczacy z tym ich wywijaniem oczami i robieniem min, co drugi mysli ze jest arystokrata nawet jesli urodzila go kucharka. nic osobistego ale na #!$%@? zatrudniac do roli debila przydupasa ktory mysli ze jest
Pewnie zaraz mnie zlinczują


@Ulany_Utopiec: będąc szczerym to widzę więcej przypadków gdy ktoś chwali ten serial i zaraz pojawiają się obrońcy uniwersum i "prawdziwi fani" Wiedźmina i zaczynają Ci uświadamiać dlaczego ma Ci się nie podobać.

Oczywiście że ten serial ma problemy i nie jest idealny ale ocenianie go 3 na 10 czy nazywanie gównem albo średniakiem jest typowo polskie. Jakoś mnie nie dziwi że w Polsce nikt drugi raz się
@krissq2502: Wiesz ja nie mam zamiaru nikogo uświadamiać jakie błędy popełnił Netflix i wyruszyć na krucjatę przeciwko temu serialowi. Jeśli komuś się podoba to spoko. Dla mnie ten serial to mega zawód a czekałem na niego mocno. To samo mogę powiedzieć o filmie Capitan America. Liczyłem na dobre wojenne kino a dostałem zwykłą historię na poziomie przeciętnego komiksu.
@Ulany_Utopiec: ja to rozumiem tylko napomknąłem że to nie jest tak że tylko wszyscy linczują za to że się nie podoba, a nawet możliwe że bardziej głośni są Ci którym się nie podoba bo widzę ich prawie pod każdym wpisem przynajmniej tu ale biorę poprawkę na serwis vikop i kto tu siedzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

co do kapitana ameryki to jak liczyłeś na wojenne kino to
@krissq2502: Serwis Vikop jest to serwis gdzie użytkownicy nie dają sobie wciskać kitu. Tak słyszałem( ͡° ͜ʖ ͡°) A co do Capa. Wiem, że to komiks ale liczyłem, że może pójdą trochę bardziej w Ultimate. Świetnie narysowane były sceny ataku na hydre. Kiedy Cap w tej skórzanej kurtce wbija się samolotem w ich bazę. Czuć było ten klimat. U nas chyba egmont wydał, że dwa numery tych