Wpis z mikrobloga

@superbazyl: Niom, super mądre hasełko, gorzej jak masz całe regiony z wielkim bezrobociem rzędu 40% jak w Polsce w latach 90/00 i dla wielu ludzi roboty po prostu nie ma, ewentualnie komuś się trafia gównorobota za którą jest w stanie tylko wegetować. Taką sytuację oczywiście wykorzystują wielkie firmy generujące gigantyczny przychód, chętnie zatrudniając zdesperowanych ludzi za miskę ryżu. Co bardziej obrotni stwierdzą, że zamiast żyć jak żul lepiej np. kraść
  • Odpowiedz
@bolo1: Oprócz tych wielkich korporacji korzystających z biedy danego regionu, zapomniałem dodać o januszexach lokalnych bogaczy typu szwalnia Janusza Tracza, gdzie jest jeszcze gorzej niż w korpo.
  • Odpowiedz
@Koliat: po 2latach zamknalem dzialanosc w urzedzie - zarobki 3000 z malym zusem i podatkami wychodzily 2200-2300 mc - czyli PRZEZYJESZ - na duzym zusie wychodzi teraz 1300-1500 czyli bedziesz głodował - zusowi jak widac nie oplaca sie pobierac malego zusu - tylko jeszcze mi socjal wyplacac jako bezrobotnemu
  • Odpowiedz
jako przedsiębiorca z 20 letnim stażem nie mogę się z Tobą zgodzić. Promowanie przedsiębiorczości i ułatwienia w zakładaniu działalności w pewnym momencie stają się społecznie szkodliwe. Jeśli ktoś odpada już na etapie rejestracji, bo jest zbyt skomplikowana, to bardzo dobrze.


@Mirkomil: O kurde jaki rzadko spotykany głos rozsądku. Dokładnie jest jak mówisz - jeśli ktoś nie umie złożyć papierka do okienka, to może po prostu nie nadaje się do prowadzenia
  • Odpowiedz
@AntyDojcz aborcja to paradoks, bo w obu wypadkach ktoś traci. Póki nie będzie technologii na ekstrakcję dziecka i jego dalszy rozwój poza łonem matki, to nie da się podjąć racjonalnej decyzji. Z kolei eutanazja jak najbardziej. Po konsultacji z lekarzem i psychologiem każdy powinien mieć prawo do do eutanazji.
  • Odpowiedz
no firma to tylko ZUS. Wiadomo, 15 minut i ogarnięte. Typowy człowiek, czyli np. ja, który nigdy nie miał nawet w bliskim otoczeniu kogoś prowadzącego firmę, nie ma naeet pojęcia jak to się robi krok po kroku, co trzeba załatwić, co trzeba płacić, jak prowadzić księgowość, #!$%@? o niczym, a ty mówisz "no #!$%@? kwadransik i leci mordo" xD


@Shatter: Mam działalność i też nie mam pojęcia, za 2 stówki
  • Odpowiedz
niemal każdy by mógł gdyby nie ZUS, przerośnięta biurokracja i urząd skarbowy robiący z ciebie na każdym kroku złodzieja


@szpongiel: Jaki naród był na tyle mądry, by taki system tam zadziałał?
  • Odpowiedz
@Silvervend: No tak bo jeżeli płacisz zus to ty tracisz ale jeśli nie płacisz to traci społeczeństwo musząc utrzymać cię na starość lub w przypadku trwałego kalectwa więc nawiązując do twoich słów jest to paradoks bo tak czy siak ktoś traci.
  • Odpowiedz
@superbazyl: Najlepszy prezydent dla wykopkowych pelikanów. Warto tylko zobaczyć co od Reagana zaczęło się dziać z zadłużeniem stanów czy choćby w temacie służby zdrowia. Niektórzy krytycy mówią nawet, że jego deregulacja banków doprowadziła pośrednio do kryzysu subprime.

During Reagan's presidency, the federal debt held by the public nearly tripled in nominal terms, from $738 billion to $2.1 trillion.[79] This led to the U.S. moving from the world's largest international creditor
mucher - @superbazyl: Najlepszy prezydent dla wykopkowych pelikanów. Warto tylko zoba...

źródło: comment_jZ4KtaAWwt8IGwW4VlPHfCV0eo0rkhaJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@AntyDojcz emerytur państwowych być nie powinno. Jak nie oszczędzasz na starość, to niech ginie. Ja mam przepracowane kilka lat, w kilku państwach i nigdzie nie kwalifikuje się do emerytury. ¯\(ツ)
  • Odpowiedz
@Silvervend: Okresy pracy w krajach które mają podpisaną umowę o koordynacji systemów ubezpieczeń socjalnych się sumują. To nie kwestia niech ginie czy nie tylko kwestia taka że dziś rzesza ludzi się nażre nie płacąc podatków a jutro pójdą i zagłosują na takich ludzi którzy zabiorą tym co oszczędzali i rozdadzą tym co mieli to w dupie, bo tych będzie jak zawsze większość
  • Odpowiedz
@AntyDojcz to się zsumuje tak, że dostanę emeryturę minimalną, tylko póki co, to nic mi się nie sumuje, bo nikt nawet nie będzie mnie śledzić. Te pieniądze dla mnie przepadły. To znaczy, że trzeba odejść od demokracji.
  • Odpowiedz
niemal każdy by mógł gdyby nie ZUS, przerośnięta biurokracja i urząd skarbowy robiący z ciebie na każdym kroku złodzieja


@szpongiel:

napisz moze wprost, ze chodzi o to, ze musialbys najpierw znalezc jeleniii, tfu, klientow dla swojej
  • Odpowiedz