Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 394
@leac: tak, każdy powinien mieć firmę.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

@przeciwko78: niemal każdy by mógł gdyby nie ZUS, przerośnięta biurokracja i urząd skarbowy robiący z ciebie na każdym kroku złodzieja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 70
@szpongiel: tak tak, zwolnienie z zusu przez pół roku, następnie mały ZUS przez dwa lata a potem mały ZUS proporcjonalny do dochodów to tragedia :-) założenie dg to 15 minut w Internecie, jak robisz wszystko dobrze to nikt się czepia, ale łatwiej budować kuco narrację że jest bardzo źle XDDD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@su1ik: och tragedia, jak jesteś producentem odpadów to musisz się rejestrować formularzem przez 5 minut , straszne rzeczy, szczególnie że to prawo UE a nie PL.
  • Odpowiedz
@przeciwko78: Nie chodzi o to ze kazdy powinien miec firme ale zeby kazdy mogl ja zalozyć bez przeszkód i jak najszybciej i wtedy bedzie mógł dać przykład jak nie być typowym januszem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@szpongiel: przecież masz działalność nierejestrowana dla Twojego przypadku - możesz sprawdzić właśnie, przychód do 1000zl miesięcznie, tak po prostu, bez rejestracji i formalności. Jest dużo rzeczy do poprawy ale cześć się poprawia. @leac:
  • Odpowiedz
Dlaczego akurat w Januszexie? :D przeciez samemu mozna zalozyc firme


@leac: to jest właśnie problem ludzi myślących w ten sposób. Jeśli sam założysz to sam staniesz się januszeksem, więc tego nie robisz, więc tyrasz u januszeksa i narzekasz. Proste.
  • Odpowiedz
Januszeks, poniekąd zwany w niektórych regionach prywaciarzem to złowroga bestia.

Poznałem sporo osób w różnych częściach kraju (aczkolwiek najwięcej w środkowej), która nawet już prawie pozaczynała już różne małe działalności. Powstrzymuje ich jedno, to, że jeśli otwarliby swoją działalność to sami staliby się mitycznym prywaciarzem - ta koncepcja jest totalną blokadą więc wolą robić na prywaciarza albo januszeksa i narzekać na niego. Ot taka filozofia życiowa.
  • Odpowiedz
@szpongiel: a masz firmę ? US robi z ciebie złodzieja ? Bo ja mam jednoosobowa dg prawie 3 lata i mialem łącznie zero nieprzyjemnych doświadczeń z US i ZUS. Obstawiam ,ze jesteś kucem,ktory sie naczytal bajek w necie i przekazuje je dalej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Koliat: a jak przewidzieć, w którym miesiącu będzie poniżej 1000, a w którym powyżej i wtedy co - na pewno nie da się zmieniać między jedną formą, a drugą.
Albo co jeśli dochody są lekko ponad tysiąc, na nierejestrowaną już się nie kwalifikuje, a po zapłaceniu ZUSu nie dość, że robiło się za darmo to jeszcze wyjdzie się na minusie.
Państwo bohatersko rozwiązuje problemy, które samo tworzy. Problemem sztywnego ZUSu jest
  • Odpowiedz