Wpis z mikrobloga

@szpongiel: Jeśli przekroczysz tą kwotę rejestrujesz działalność. Na początku nie masz żadnych opłat przez 6 miesięcy. https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/zus/chce-rozliczac-zus/co-powinienes-wiedziec-zanim-zaczniesz-placic-zus/ulga-na-start-wlasna-firma-przez-6-miesiecy-bez-zus

Jeśli widzisz ze działalność nierejestrowana powoli wypala, możesz ocenić ryzyko podjęcia inwestycji w realną działalność i się zdecydować lub nie. Zawsze z inwestowaniem w biznes wiąże się ryzyko. Co więcej, zawsze możesz zawiesić firmę i nie płacić nic w danym miesiącu jeśli masz przestój. Jeśli wydatek 1000zł przy prowadzeniu firmy ponad dwa lata
  • Odpowiedz
@szpongiel: podobnie jak kolega @QuantumMechanist:
Jak jestes uczciwy i nie krecisz tylko placisz to nikt sie ciebie nie przyczepi. Ale sory skoro nie jestes w stanie zaplacic ZUSu ktory nie wynosi wiecej niz minimalna krajowa to moze zajmujesz sie zla branza? ( ͡° ͜ʖ ͡°) to samo US. Nawet jak masz slabszy miesiac to zawsze mozesz placic zadatek skarbowy (nie jestem pewien czy tak
  • Odpowiedz
@Shatter: no widać że masz wątłe pojęcie o prowadzeniu DG. Typowy człowiek wchodzi na stronę główną CEIDG i widzi instrukcje obrazkowe na temat tego co jest potrzebne do złożenia wniosku, jak go złożyć, o czym trzeba pamiętać i tak dalej.

Jeśli jesteś tak nieodpowiedzialny że budujesz najpierw siedzibę firmy (XDDDD) mając jednego klienta na 200 przychodu, zamiast lecieć na działalności nierejestrowanej to rzeczywiście hurr durr opresyjny urząd ja chce być
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@szpongiel: Jeśli nie stać cię na opłacenie 1000zł zusu to bardziej przysłużysz się społeczeństwu robiąc na etacie na kogoś kto umie zarobić na ten zus.

@AntyDojcz: za takie p---------e powinno się odbierać prawo do głosowania w wyborach. Cóż za głupota ()
Najbardziej zaś się przysłuży społeczeństwu ktoś wypchnięty tym ZUSem na zasiłek. Najlepiej jeszcze jak z braku zajęcia się rozpije, to nie dość że
  • Odpowiedz
@szpongiel: @antyDojcz No tak, kto to widział żeby szanowny Pan Przedsiembiorca który nie zapłacił ASTRONOMICZNEJ stawki ZUS przeniósł się na etat do człowieka któremu się powiodło. To przecież wstyd i hańba i już lepiej zostać żulem niż się tak zhańbić XDDD
  • Odpowiedz
@Shatter: Jak nie masz warunków do prowadzenia DG i inwestycji w tym kierunku uderzasz po dotacje / pożyczki. Nie każdy musi być przedsiębiorcą, co więcej - uważam że mało kto się nadaje do tego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Jtekt:

Ale sory skoro nie jestes w stanie zaplacic ZUSu ktory nie wynosi wiecej niz minimalna krajowa to moze zajmujesz sie zla branza?

Jak wyżej. Powiedz szefcowi 50+, który mógłby się utrzymać z małego zakładu u siebie w pcimiu dolnym, że zajmuje się złą branżą albo niech se idzie na etat, gdzie tam żadnego etatu dla siebie nie znajdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
O mnie zaś się nie martw. Dla mnie gdy robiłem jeszcze ba B2B #programowanie w Polakistanie, ten tysiąc (obecnie ponad 1300) zł ZUS było korzystne. Teraz, zważywszy na wzrost stawek w mojej branży, byłoby jeszcze korzystniejsze. Sęk w tym, że potrafię spojrzeć poza czubek własnego nosa i rozumiem, że jest to z-----y system w tzw. big picture
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Koliat:

Jeśli widzisz ze działalność nierejestrowana powoli wypala, możesz ocenić ryzyko podjęcia inwestycji w realną działalność i się zdecydować lub nie. Co więcej, zawsze możesz zawiesić firmę i nie płacić nic w danym miesiącu jeśli masz przestój.

Jeśli to jeśli tamto. Szkoda tylko, że musisz mieć kryształową kulę aby takie rzeczy przewidywać i powiadomić urząd zaeczasu. Jeszcze większa szkoda, że system nie jest na tyle sensownie zaimplentowany, że takie rzeczy skalują się automatycznie bez wykonywania jakichś zbędnych ruchów biurokratycznych - czyli tak jak powinno być w normalnym państwie, a nie katronowym folwarku.

Zawsze z inwestowaniem w biznes wiąże
  • Odpowiedz