Wpis z mikrobloga

@mavon: świeżo po obejrzeniu poraz drugi mogę dodać, że ! Darlene zorientowała się, że "Mastermind" oddał władze prawdziwemu Elliotowii po, tym jak powiedział, że mimo że nie on jest prawdziwym Elliotem to i tak ją kocha, to było swego rodzaju pożegnanie i oddanie jej prawdziwego brata, a kino w którym się znajdują to swgo rodzaju obserwatorium poczynań Elliota, dlatego mr. Robot mówił, że zawsze będą jego częścią, bo cały czas obserwują
@mavon ok niby wszystko proste i mamy vigilante hakera który chce rozwalić świat (by go naprawić), a jednak to osobowość mr robota zaczęła hackowanie Ecorp a MM o tym na początku nie wiedział. W pierwszym sezonie jest niejako wciągnięty w działania fsociety, nie ma świadomości że sam to wszystko organizuje.
Dla mnie to jest niespójne, bo niby powstał, by zhackowac świat i odciął Elliota, a jednocześnie nie wie jaki ma plan i
@spammaster: Dla mnie to wygląda tak, że w 1 sezonie naszego masterminda nakierował mr robot przejmując kontrolę nad ciałem przez co sam MM nie miał pojęcia co się dzieje. Jego podświadomość chciała zniszczyć Ecorp ale on tylko był hakerem co donosił ludzi na policję. Więc sam plan zniszczenia Ecorp należał do drugiej osobowości
@Bulgatos można tak tłumaczyć ale trochę to naciągane IMHO A jeszcze czemu MM nie pamiętał Darlene na początku? Rozumiem że ją specjalnie usunął z loop dla Elliota, ale w realu nie ma żadnego uzasadnienia że jej nie pamiętał

Nie żebym się czepiał, serial wymiata i jest jednym z lepszych ever, tylko ciągle po finale dopadają mnie takie rozkminy ¯_(ツ)_/¯
@spammaster: Czy ja wiem czy takie naciągane? Przecież później jak Angela i Wellick współpracowali z robotem to było to pokazane dokładnie jak przejmował kontrolę.
Co do Darlane wydaję mi się, że jak powstała osobowość MM to był to zupełnie nowy człowiek a jego wspomnienia z dzieciństwa były w jakimś stopniu zaszyfrowane dlatego nie poznał siostry której przy nim nie było bo uciekła czy ojca
ok niby wszystko proste i mamy vigilante hakera który chce rozwalić świat (by go naprawić), a jednak to osobowość mr robota zaczęła hackowanie Ecorp a MM o tym na początku nie wiedział. W pierwszym sezonie jest niejako wciągnięty w działania fsociety, nie ma świadomości że sam to wszystko organizuje.

Dla mnie to jest niespójne, bo niby powstał, by zhackowac świat i odciął Elliota, a jednocześnie nie wie jaki ma plan i powoli
@darkelf:

A ma ktos teorie dlaczego WR tak skończyła?

Skończyły jej się argumenty po rozmowie z Elliotem i nie mogłaby znieść kolejnej kompromitacji (Azjaci ogólnie są bardzo honorowi i często wolą się zabić niż żyć w hańbie), albo po prostu sama wierzyła w te swoje bzdury. W tej ich ostatniej rozmowie przyznała, że ich wszystkie poczytania sprowadzały się właśnie do tego momentu, więc mogła uznać, że skoro nie przekona Elliota to
@mavon: Mnie to tylko zastanawia bardziej pod względem technicznym czym ta maszyna wgl była. Bo w serialu, w którym wszystko w zasadzie jest realne (samo hackowanie również jest realistyczne) nagle występuje jakaś maszyna, która ma stworzyć nowy lepszy świat(?) Niby w jaki sposób XD W sensie jak się tworzy świat czy tam rzeczywistość bo nie rozumiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mavon: Ja ogólnie nie ogarniałem 4 sezonu. Każdy odcinek to dla mnie było WTF. Mam kilka pytań: Kim jest ten mastermind? Dlaczego Elliot obudził się w szpitalu? Dlaczego ta dziewczyna na przeciwko jego domu mówiła, że nie ma siostry? Czy ten przewrót z e-coinem rzeczywiście był? Czy ta mafia od masek istniała?