Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się czy jak się ma np atrakcyjną siostrę w podobnym wieku to za to żeby ci się nie podobała odpowiadają jakieś mechanizmy w mózgu czy po prostu myśl że "nie wypada" jest silniejsza od instynktów?
  • 22
  • Odpowiedz
@homo_depressus: My z siostrą już dorośli jesteśmy całe dzieciństwo byliśmy bardzo zżyci, przez większość życia ze sobą mieszkaliśmy, a nigdy nie czułem do niej pociągu seksualnego, po prostu żywię do niej podobne uczucie jak do matki
  • Odpowiedz
@homo_depressus: tak. Są za to odpowiedzialne pewne mechanizmy, które mają zapobiegać rozmnażaniu się w bliskim pokrewieństwie, czyli tez mutowania pewnych genów. Wiadomo takie istoty zazwyczaj są chore. Tak damo jeżeli prawdopodobnie będziesz się wychowywał z jakąś dziewczyną od malenkosci to ten mechanizm również powinien zadziałać. Nir pamiętam dokładnie o co chodziło, ale uczyli mnie tego na studiach
  • Odpowiedz
to za to żeby ci się nie podobała odpowiadają jakieś mechanizmy w mózgu czy po prostu myśl że "nie wypada" jest silniejsza od instynktów?


@homo_depressus: To czy komuś się podoba czy nie, jest kwestią mocno indywidualną. U tych co się nie podoba pewnie odpowiada mechanizm napatrzenia się.
Ale tez przypominam że kategoria incest, to jedna z najczęściej przeglądanych. Raczej nie bez powodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@homo_depressus: @Atsawed: Fakt jest taki mechanizm ale co ciekawe nie jest uzależniony od pokrewieństwa genów. Jeśli wychowasz się od małego z adoptowaną siostrą to również nie będziesz czuł do niej pociągu seksualnego. Natomiast były sytuacje gdy chłopak poznawał dziewczynę według niego idealną. Po prostu miłość od pierwszego wejrzenia. Ona czuła to samo. Później się okazało, że była jego biologiczną siostrą tylko zostali rozdzieleni w dzieciństwie. Pokrewieństwa się przyciągają ( ͡
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@homo_depressus: ja ogólnie chciałbym mieć siostrę ale nie czuł bym nic do niej na pewno. Na przykład mój kuzyn ma siostrę i też nie czuje nic ale wie dużo więcej o babach tak jakby i nie ma z nimi problemu bo dzięki wychowaniu z siostrą wie mniej więcej jak działają i nie są dla niego czymś obcym totalnie a z drugiej strony mój brat nie ma siostry a też zna się
  • Odpowiedz
@homo_depressus: tak, mechanizmy związane z seksem oraz mutowaniem. Jeżeli między dwoma osobnikami nie ma żadnej patologi nie powinno dojść do pociągu seksualnego.
Dwie bliskie osoby, np brat i siostra mogą czuć do siebie intymność , a nawet namiętności ( o tym można napisać więcej) i w ogóle nie musi to być związane z seksem. ciekawostka relacja brat i brat jest trochę bardziej skomplikowane tak samo jak kolega i kolega. Kobiety o
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@homo_depressus: @Atsawed: @AgentGRU: @Bonwerkz:
Naukowy Bełkot kiedys poruszył ta kwestię w jednym z filmów, niestety nie pamiętam w którym. Cały myk polegał na zapachu, jeżeli się wychowywało w dzieciństwie z innym dzieckiem nie koniecznie spokrewnionym to później nie czuło się pociągu seksualnego do tej osoby. Z drugiej strony rodzeństwa które zostały rozdzielone po porodzie i się nie znały zostały poddane badaniu. Okazało się, że odczuwały większe zainteresowanie i
  • Odpowiedz