Wpis z mikrobloga

  • 0
Mirko pomóżcie, mam problem ze zgagą. Od trzech tygodni jestem na masie, pierwszy raz w życiu wziąłem się za to tak poważnie i konsekwentnie. Aktualnie mam takie zapotrzebowanie:
3500kcal
130g białka
97g tłuszczy
525 węgli
I tego się trzymam. Znaczy, czasami mi się zdarzy przekroczyć makrosy, jakieś słodycze czy inne, ale przy masie to chyba nie problem. Dodam, że często zjem np. 300g węgli a 200g tłuszczy. Posiłki raczej trzy, czasem jakieś przekąski między. Ogólnie chodzę mega nażarty, praktycznie cały czas z pełnym bebzonem. Nigdy się tak nie czułem obżarty jak teraz, na masie. Wszystko super, mam dużo energii, 3x fbw, jest fajna progresja ciężarów ale, problemem jest zgaga. Od około tygodnia borykam się z potężną zgagą. Mam ją co dwa kilka dni, a tak to w życiu nie miałem nigdy. Dzisiaj było apogeum, zgaga mnie obudziła o 6 rano i piekło jak s-------n. Napiłem się zimnej wody i poszedłem spać dalej. Ale dziś cały dzień mnie męczy z przerwami. Teraz zjadłem obiadokolację wigilijna i znowu piecze ;( Co robię źle? Dietę mam w miarę zdrową. Rano płatki owsiane z jakimś bananem, twaróg, serek wiejski, obiad to ryż z kurczakiem i warzywami najczęściej. Czasami słodycze. Nie żrem śmieciowego żarcia ani nic. No i co ciekawe jak się ważyłem 1 grudnia rano, na czczo to waga pokazała 65kg i to była raczej moja stała waga od dwóch- trzech lat. Natomiast po trzech tygodniach, tak samo rano po kibelku ważyłem 73kg. Ja rozumiem że woda, zawartość żołądka i w ogóle ale aż 8kg w trzy tygodnie xD?

#pytanie #mikrokoksy #mirkokoksy #zgaga
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Varien po pierwsze jesz za dużo. Ustaw do kcal tak aby tyc 200-300 gram na tyg A nie sztywno 3500 kcal. Na zgage może pomóc nie jedzenie zbyt późno. Np max do 20 jeżeli kładziesz się 23.
  • Odpowiedz
  • 3
@Varien 130g białka i zgaduje że wliczasz w to roślinne którego jest sporo przy 520g Ww... Czy tam 300 jeżeli tak jak napisałeś zdarza Ci sie 200g tłuszczu ( _) ulejesz sie na tym
  • Odpowiedz
@jakubnn: wiesz że przy tej ilości Ww i B ze 130g B to wyjdzie mu może ze 200g mięsa i jakieś jajka bo reszta to będzie jakiś owies czy inny makaron
  • Odpowiedz