Wpis z mikrobloga

Właśnie wychodziłam od rodziców, a Tata przed wyjściem zapytal o pewną rzecz drugi raz. Najpierw jak przychodziłam a potem jak wychodziłam. Ciężko zapomnieć odpowiedź na te pytanie, dlatego się zdziwiłam, że zapytał drugi raz.. a mama z żartem to odpowiedziała że przecież już pytałeś. A on się zaśmiał, taki zakłopotany, powiedział, że nie pamięta..
Wszystko byłoby spoko, ale tata ma prawie 70lat, ja 23.
Jego Mama chorowała na Alzheimera.
Odkąd nie mieszkam z rodzicami zauważam kilka dziwnych cech Taty. Jest nieporadny i często taki nieogarnięty..
Boje się trochę. Tak bardzo go kocham. Boje się że zaczyna się demencja, że będzie wychodził z domu i nie będzie mógł wrócić..
Wybaczcie, musiałam gdzieś to napisać.
#alzheimer #rodzice #starosc #strach
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@4nka: takie jest życie, bądź przy nich. Kup ojcu jakiś tracker zeby mama wiedziała gdzie jest w razie czego i tyle. Nic już w tym wieku z tym się nie zrobi...
  • Odpowiedz
@4nka: to ze jegi matka chorowala moze nie miec znaczenia. rodzinna postać alzheimera jest rzadsza, a przy tym zapada się na nią dużo wcześniej. Nie martw się na zapas, ale warto to skontrolowac u lekarza. Sama mozesz zrobic test z rysowaniem zegara, to może dać Ci jakieś wczesne pojęcie o stanie ojca.
  • Odpowiedz