Wpis z mikrobloga

@Korbov: też mnie od zawsze zastanawiało, czemu np. katolicy nie polecą do krajów muzułmańskich, żeby próbować ich nawracać? Najprawdopodobniej by ich zabili, dzięki czemu szybciej by byli w niebie i jeszcze zgineliby za dobrą sprawę, więc czemu tego nie robią. Chyba powinni chcieć być szybciej w raju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RandyBobandy: nie do końca tak to działa. Tak w zasadzie to Bóg wie od zawsze, że go tworzy po to by go zlikwidować. Więc "jak będzie chciał się go pozbyć" to błędne określenie. On od zawsze znał jego los, więc zawsze w pewnym sensie chciał się go pozbyć, wiedział że się go pozbędzie. Można to nazwać wolą boską lub przeznaczeniem. Zagmatwany temat obnażający niespójności "istnienia" wszechwiedzącej istoty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Korbov: Wiem wiem jak to działa, temat jest zagmatwany bo ludzki umysł nie jest w stanie w pełni pojąć w jaki sposób istnieje Bóg i w jaki sposób wszystko zostało "zaplanowane". Nie jest to a tak bardzo zagmatwane jeśli zrozumie się co niesie ze sobą istnienie Boga w wieczności.