Wpis z mikrobloga

  • 0
@Ubea_pl Tak jest. Polisa TU nr 1 jest kontynuacją polisy, a polisa TU nr 2 jest nową. Ale chciałbym pozostać przy polisie TU nr 1 czyli tej kontynuowanej, a zrezygnować z polisy TU nr 2.
Nie mogę zerwać umowy z TU nr 2 gdy już zacznie działać?
@Berkel_88: Na podstawie podwójnego ubezpieczenia OC można zrezygnować tylko z polisy przedłużonej automatycznie, czyli nr 1. Jak jednak kupiłeś polisę nr 2? Jeśli przez telefon lub online to możesz wypowiedzieć taką polisę w ciągu 30 dni od zawarcia umowy. Jeśli jednak polisa nr 2 została zawarta osobiście w towarzystwie / u agenta lub jeśli minęło już 30 dni od jej kupna, to pozostaje już tylko rezygnacja z polisy nr 1.
  • 0
@Ubea_pl minęło już 30 dni właśnie( ͡° ʖ̯ ͡°) ale nie jest tak, nie mogę zrobić tak, że od dnia 22.12 mam już dwie, aktywne, opłacone polisy OC, skoro mam już dwie, to z jednej chce zrezygnować, ale oddadzą mi kasę pomniejszoną o to ile dni była aktywna, coś jakbym sprzedał lub oddał auto to recyklingu?
@Berkel_88: Niestety, tak jak napisaliśmy wyżej: w przypadku podwójnego ubezpieczenia OC ustawa wymaga rezygnacji z tego OC, które przedłużyło się automatycznie. Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych mówi następująco: "Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego w tym samym czasie jest ubezpieczony w dwóch lub więcej zakładach ubezpieczeń, przy czym co najmniej jedna z umów ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta w trybie art. 28 ust. 1 (ten artykuł mówi właśnie o automatycznym przedłużeniu OC,