Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@steemm: dupsko go piecze, bo w Polsce słowo browar odnosi się do kilku rzeczy:piwa jako napoju w slangu, budynku w którym waży się piwo, i zespołu ludzi którzy opracowują recepturę i to piwo robią. I o to ostatnie ma ból dupy, bo ma browar i ludzie którzy nie mają browaru też się nazywają browarem, w tym wypadku kontraktowym, a nie piwem kontraktowym xd

No i to że właśnie te kontraktowe są
  • Odpowiedz
@carving85: czyli chyba ma ból dupy, że tamci po prostu robią lepsze piwo? A on jako duży gracz sobie przez skalę nie może pozwolić? Jakoś z Kormorana czy Fortuny można się regularnie napić dobrego piwa i niektóre są nowatorskie, a sporo topka w swojej kategorii. A od Pana Jakubiaka, to już nie pamiętam kiedy coś dobrego było.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@carving85: powiedział że zgadza się z tym że jest za mało browarów jako przedsiębiorstw wazacych, ale woli jeden kontraktowy który zrobi kilkadziesiąt piw, niż 10 zwykłych które będą robiły podstawowe trzy
  • Odpowiedz
@carving85: Można to zamknąć w cytacie "bardziej rozwija branżę jeden browar kontraktowy z 40 różnymi piwami, niż 10 browarów produkujących trzy te same piwa". Bo Jakubiak twierdzi, że to fizycznie istniejące browary rozwijają branżę...

@HansLanda88: Na ból dupy o samą nazwę. Sam powiedział, że browar to NOBLITACJA - on jest wielki przedsiębiorca, on posiada browar, jest lepszy niż ci, którzy nie posiadają. A oni, jego zdaniem, podszywają się, żeby mieć
  • Odpowiedz
@von_scheisse: jak dla mnie różnica jest prosta. Jak zamawiam sobie w jakimś browarze partię piwa i określam tylko mniej więcej jakie, po odpowiednich badaniach rynkowych, a ekipa browaru zajmuje się detalami, to bym mu przyznał rację. Ostatnio widziałem, że nawet była jakaś zbiórka na surowce, przez w sumie #!$%@? wie kogo - skraj absurdu. xD

No ale jednak w większości jest tak, że są jakieś zajarane chłopaki, co warzyli wcześniej na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@HansLanda88: porter z Ciechana był bardzo wytrawny, i to mi pasuje. Piłem niedawno i jest ok. Te pozostałe które wymieniles, były dobre, ale kilka lat temu, kiedy jednym z hitów była fortuna Czarne, która smakuje jak słaba cola xd. Ale nadal nie zmienili nic, i wypuszczają ciągle te same piwa, więc o czym tu mowa. Klient szuka nowych doznań smakowych, a tych w piwach Jakubiaka próżno szukać. Teraz wypuścił portera leżakowane
  • Odpowiedz
@HansLanda88:
Lwówek Jankes, Bojan Black IPA, Bojan Strażackie, Ciechan Wyborny, to były spoko piwa.

A co się stało z Ciechan Grand Prix, to szkoda ryja strzępić.

Jankes był bardzo dobry, ale szybko stracił na jakości i warka warce nie była równa, wkurzyłem sie przez to i coś tam "zacząłem kontrolować" jakoś tego piwa
https://www.wykop.pl/tag/jankesnews/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HansLanda88: kormoran to nie Craft jako taki a browar regionalny.
Ale to co kormoran #!$%@? to się inni powinni uczyć.
Mają czas, chęci i pieniądze robić dobre piwa. Z tego co wiem, zanim wypuścili Imperium Primum, warzyli te piwo na domowym zestawie, i z tego co wiem, to zanim doszło do perfekcji, uwarzyli koło 100 razy. Budynek browaru co chwilę powiększają robiąc dobudówki. Wygląda komicznie ale miejsca im brakuje, bo się
  • Odpowiedz
@Unik4t: no właśnie kierunek który obrał kormoran przez ostatnie 2 lata to trochę lipa ¯\_(ツ)_/¯
Wypuszczanie "sztosów" które do prunum nie mają podjazdu kosztem serii podróże kormorana z której został tylko witbir i AIPA. Nie licząc serii premium + tych dwóch podróży, to zbyt ciekawie ich obecna oferta nie wygląda (z piwami takimi jak krzepkie, miodowe, świeże, orkiszowe na czele). Wiadomo jest jeszcze 1na100 i regularny porter, ale wszystko to co
  • Odpowiedz
@bomba4: On nie ma bólu dupy tylko świadomie dyskredytuje konkurencję bo:

-z typowym craftem nie wygra bo już od dawna jest w tyle
-z koncerniakami nie konkuruje
-jedyną konkurencją jest właśnie piwo kontraktowe rzemieślnicze więc stosuje agresywny marketing.

Ludzie młodzi rzeczywiście wiedzą ocb i go wyśmieją ale pamiętajcie, że też bardzo dużo ludzi w wieku jakubiaka się przerzuca teraz na piwa rzemieślnicze. I do nich może trafiać argument, że ciechan jest
  • Odpowiedz