Wpis z mikrobloga

#podroze #samoloty

nie wiem czy dobrze otagowałem XD ale chciałbym przewieźć samolotem słoik smalcu 300ml, dzwoniłem do obsługi i powiedzieli mi że jak będzie w stanie stałym to ok a jak w stanie płynnym to nie ok. Niby moge to zmrozić przed wyjazdem ale jak lekko się z wierzchu roztopi to pewnie mi wyjebią. Chciałem czymś to owinąć żeby wolniej gubiło ciepło ale folia aluminiowa to też chyba nie jest dobry pomysł. Jakieś rady czy sobie odpuśćić? Bagażu rejestrowanego nie mam.
  • 8
@Allbis: stan stały czy płynny to nie ma znaczenia, możesz przewieźć w podręcznym w opakowaniu do 100 ml, w rejestrowanym dowolną ilość.

Protip: jak słoik jest nieco większy niż 100 ml to naklej jakąś etykietę i napisz na niej "100 ml", przeważnie przechodzi. xD No, ale 300 ml to już kawałek słoja więc może być różnie.
@Krupier: nie no xD służby na lotnisku mają w rękach dziesiątki słoików czy butelek 100ml dziennie więc chyba nie przejdzie XD, a czy stan płynny czy stały to ważne bo dzwoniłem przed chwilą na lotnisko i tak mi powiedzieli
nie no xD służby na lotnisku mają w rękach dziesiątki słoików czy butelek 100ml dziennie więc chyba nie przejdzie XD


@Allbis: mi tam przechodziło, kto nie ryzykuje ten nie ma. XD

a czy stan płynny czy stały to ważne bo dzwoniłem przed chwilą na lotnisko i tak mi powiedzieli


@Allbis: nie ma znaczenia bo to i tak będzie traktowane jako "płyn". Tak samo jak jakiś dżem czy miód rzepakowy.

Krem