Wpis z mikrobloga

Jaki monitor do programowania byście polecili?


@BomBom: do programowania to poleciłbym nie jeden a dwa monitory - najlepiej takie same. Rozdzielczość w sumie dowolna. Ja pracuję na 1920:1200. LCD (OLEDy z definicji się wypalają i zostają powidoki po kilku miesiącach).Ekran matowy. Typ matrycy - inny niż TN. Konkretna marka czy model - bez znaczenia.
  • Odpowiedz
No obecnie pracuję na dwóch tzn jeden to lapek drugi monitor 19 cali, ale męczy mnie troche ten układ bo jest to nie za duże


@BomBom: no ekran laptopa + zewnętrzny monitor w ogóle w praktyce słabo się sprawdzają bo raz, że wielkości ekranów są różne to jeszcze znajdują się na różnych wysokościach. Najlepiej sprawdza się konfiguracja dwóch ekranów o takich samych wymiarach/rozdzielczościach oraz umieszczonych na tej samej wysokości.

LCD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BomBom: Ew. Możesz zrobić tak jak ja i postawić 43 cale LG. Sprawdza się dość dobrze dla mnie ¯\_(ツ)_/¯ tylko, że ja to na turbo pascalu skończyłem edukację.
  • Odpowiedz
Znaczy się myślałem żeby kupic jakies 27 cali np ten


@BomBom: jeśli odpowiada Ci, że w domu będziesz pracował tylko na jednym monitorze (ewentualnie jeśli planujesz zakup dwóch) to uważam, że podlinkowany monitor jest do programowania całkowicie OK. Zwróć jeszcze tylko uwagę na wejścia - ten ma DSUBa (analogowy) i HDMI. Kupi taki monitor, żebyś go mógł łatwo podłączyć do komputera jaki masz i zadaj sobie przy okazji pytanie, czy
  • Odpowiedz
@BomBom: ale mowie Ci do czego mozna rownac (wspolczesna cywilizacja).
Chcesz konkretnej porady to zrob zdjecie gabietu i powiedz jaki budzet.
Ogolem 2-3 24" albo 2 27". Oba na hydraulicznych uchywytach montowanych do biurka, klawiatura ergonomiczna, lapek na podstawce chlodzacej z wylaczonym monitorem gdzies w kacie.
Do tego ergonomiczne krzeslo
  • Odpowiedz