Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 156
W pracy mamy zbiórkę na prezent świąteczny dla szefowej. 10 zł od głowy. Jedna z koleżanek powiedziała, że ona nic nie da bo szefowa jest do dupy i elo benc. Pozostałe dziewczyny stwierdziły, że dadzą szefowej prezent z zastrzeżeniem, że jest od całej ekipy oprócz powiedzmy Zosi. Ja mówię, żeby dały spokój i tego nie mówiły bo po co robić kwasy jakieś. One, że jestem nudna xD powiedzielibyście, że jedna się nie złożyła? Nie mogę dodać ankiety na telefonie :( #pracbaza i trochę #logikarozowychpaskow
  • 91
@Spajkodron3000: Jak już dajecie ten prezent, to po prostu dołączcie kartkę z życzeniami, gdzie każdy się wpisze. Jak szefową to obchodzi, to sobie zobaczy od kogo jest prezent. Nie ma co zaznaczać od kogo prezent nie jest, bo to jest po prostu niepoważne i całą atmosferę #!$%@? strzeli.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BajerOp:

na #!$%@? w ogóle robić prezent przełożonemu?

@SpaceMonkey:

Nie wiem kurła, może dlatego że razem współpracujecie codziennie i generalnie ludzie w robocie sobie wzajemnie kupują jakiś drobnostki na różne okazje XD?
@Just_Think_More: Nigdy w pracy nie spotkałem się kupowaniem szefowi prezentu z okazji świąt XD Historia OP wygląda że ktoś chce wejść w tyłek szefa. Tym bardziej że wcześniej tego nie robili.

Co do kupowania prezentów to na imieniny zawsze cały zespół składał się na prezent a osoba, która je miała przynosiła ciasto. Jak dla mnie to było spoko.

Też były prezenty na pożegnanie i okazji ślubu, dziecka.
@100piwdlapiotsza: Wiesz że możesz okazywać szacunek ludziom bez kupowaniu prezentu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?

Również wyżej już napisałem z jakimi tradycjami prezentowymi się spotkałem i na jakiej zasadzie działały. Też OP wspomniała że kupowanie prezentu szefowej jest nowym pomysłem. To z szacunkiem nic wspólnego nie ma.
@Spajkodron3000 pamietam jak u nas robili ciagle jakies zrzutki bo ktos na emeryture, bo bombelek ma komunie, bo ktos wzial slub, bo ktos ma jakis jubileusz i zawsze po 20zl.. pewnego dnia jedna typiara sie zwolnila po kilkunastu latach pracy i oczywiscie chcieli robic zrzutke na prezent pożegnalny.. #!$%@? sie i mowie mam #!$%@? na te zrzutki typiara sie zwolnila i co mnie to obchodzi? Nie zrzucilem sie i powiedzialem wprost ze
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpaceMonkey: ok, faktycznie. Jeśli z okazji świąt kupują prezent tylko szefowi, to faktycznie #!$%@?.
Odnosiłem się do sytuacji, kiedy szef jest jedną z osób w ciągu roku, która ma urodziny czy coś.
@Spajkodron3000: miałem taką sytuację w poprzedniej firmie i jak jeszcze raz usłyszę taką propozycję to go wyśmieję. Myślę, że normalny szef byłby taką sytuacją mocno zażenowany. W nowej robocie mam tylko zbiórki na prezent dla ludzi odchodzących z firmy, ale tym to już w ogóle się nie przejmuję i po prostu przemilczam temat XDDDDDDD
Bo to jest miłe wobec gościa dzięki któremu macie za co żyć? Nie mówię o Januszexach ale zwykłych #!$%@?ących szefach. A jeśli wy chodzicie do pracy i nienawidzicie swoich szefów to jest mi was szkoda.


@niemajuzsensownychnickow:
Dawanie prezentów jest miłe, ale dla mnie takie specjalne traktowanie szefa pachnie już podlizywaniem się. Pani Krysi z HR nie daje się prezentu za to że wyśle przelew w terminie, tak samo szefowi za to,