Wpis z mikrobloga

Syn do mnie mówi:
- Tata, a może pojedziemy na skatepark?
Ja na to:
- A może Orlik?
Syn:
- Nie, dzisiaj skatepark. Może Oskar będzie.
Ja:
- Jaki Oskar?
Syn:
- No ten co umie robić ollie.

Uderzyło mnie to mocno, ponieważ synowi Oskar kojarzy się z tym, że umie robić ollie, a nie z tym, że jest czarny.
Staramy się tak go wychowywać, żeby nie był dla niego ważny kolor skóry, ale to co ktoś reprezentuje sobą. Bez zbędnych punktów za pochodzenie, bez zbędnego pobłażania, ma traktować wszystkich równo.
Poczułem mega dumę z tego jakim jest człowiekiem.

#tatacontent #chrzescijanstwo
  • 126
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SurowyOjciec: oglądałem 8 milę (o Eminemie) pierwszy raz jak tylko dotarła do polski na płycie CD nagrywana w kinie, dopiero oglądając ją w tamtym roku zauważyłem ze praktycznie wszyscy są czarni a Eminem biały. Wcześniej nie zauważałem koloru skory
  • Odpowiedz
nie był dla niego ważny kolor skóry


@SurowyOjciec: To cecha wyglądu. Skoro po tym da się precyzyjnie opisać osobę, to dlaczego być daltonem? Kolor włosów też ma się nie liczyć? Wysokość waga?
Nic złego nie ma w kolorze czarnym to dlaczego nie użyć?
Jakbyś był jedynym białym w ekipie i ktoś miał opisać ciebie dostawcy pizzy kto zamówił - bo na przykład za głośno żeby krzyczeć po imieniu na imprezie
  • Odpowiedz
@SurowyOjciec: brak logicznego myślenia, formułowania myśli, jasnej komunikacji. Powiedział że ten co umie ollie i nie wiadomo czy rozmówca wie, kto umie ollie. Tylko on umie tam? Może jest ich więcej. Jak jest jeden czarny to mówisz że czarny i każdy wie od razu o co chodzi.
  • Odpowiedz
@SurowyOjciec: A ja bym się nie czepiał, jeśli kiedyś mój syn powie na czarnego, że jest czarny. No bo tak po prostu jest.

Dopiero jak zacznie mi pokazywać znane z wykopu "naukowe" tabelki i wykresy o tym, jak to inna rasa to praktycznie inny gatunek i jak to jedna jest lepsza od drugiej - wtedy dopiero zrozumiem, że gdzieś popełniłem błąd wychowawczy.
  • Odpowiedz
Aleś Pan się kurła przyczepił tego słówka tata.


@SurowyOjciec: propsuje ze wychowales czlowieka ktory nie jest rasista, zaiste to wazniejsze niz to o co sie p-----------m, ale wez pod uwage ze w cywilizowanym swiecie dzieci odmieniaja przez przypadki dwa podstawowe slowa ktorych uzywaja w zyciu (mama, tata) niezaleznie od wieku.
  • Odpowiedz