Wpis z mikrobloga

Syn do mnie mówi:
- Tata, a może pojedziemy na skatepark?
Ja na to:
- A może Orlik?
Syn:
- Nie, dzisiaj skatepark. Może Oskar będzie.
Ja:
- Jaki Oskar?
Syn:
- No ten co umie robić ollie.

Uderzyło mnie to mocno, ponieważ synowi Oskar kojarzy się z tym, że umie robić ollie, a nie z tym, że jest czarny.
Staramy się tak go wychowywać, żeby nie był dla niego ważny kolor skóry, ale to co ktoś reprezentuje sobą. Bez zbędnych punktów za pochodzenie, bez zbędnego pobłażania, ma traktować wszystkich równo.
Poczułem mega dumę z tego jakim jest człowiekiem.

#tatacontent #chrzescijanstwo
  • 126
Rasizm polega na tym, że dajemy o ten kolor skóry jakiekolwiek #!$%@?.


@GoodPain: Jak widzisz dla niego nie było ważne czy wysoki, czy czarny czy rudy, tylko, że umie to #!$%@? ollie, które ćwiczył przy mnie z nim. To jest nawet szersze nie dawanie #!$%@? niż sam rasizm. Co poradzisz.
Bez przesady. Jakby powiedział po prostu " ten czarny", to każdy by wiedział o kogo chodzi


@WykresFunkcji: Nie chodzi o moją reakcję, że na słowo czarny bym się obruszył, chodzi o postrzeganie ludzi przez mojego urwisa.

trochę dziwne rozczulanie się nad niczym. Dzieciak pomyślał o Oskarze w kontekst Skate parku i robienia trickasow i tyle. Nie liczył na to że Oskar będzie bo jest czarny. Tobie kojarzy się z byciem czarnym
@SurowyOjciec @robertx: Może zdaje sobie sprawę ze swoich uprzedzeń, które były utrwalane przez naszych rodziców ,dziadków i próbuje zmienić to myślenie w następnym pokoleniu? Bądźmy szczerzy, takich rzeczy trudno wyzbyć się bez uprzedniego zdania sobie z tego sprawy. Zresztą patrz na ten wątek jak i wykop jako całość, jak dużo siedzi tutaj rasistowskiego ścieku kryjącego się za "żartami".
@SurowyOjciec: Fajnie. Kiedys moj mlody (lvl14 wtedy chyba) pokazal mi jakas tam jutuberke.Bo zapytalem co tam oglada. No i byla mega gruba. Generalnie nie dalo sie nie zauwazyc. Normalnie bym sie nie odezwal na ten temat bo wlasnie ucze tolerancji itd... Ale cos mnie podkusilo strollowac/stestowac. I zaczalem "Januszowo": "O boze jaka wielka..." A mlody do mnie krotko: "Tylko to zauwazyles?" Z taka dezaprobata to powiedzial ze klekajcie narody. Uff. Ale