Wpis z mikrobloga

Syn do mnie mówi:
- Tata, a może pojedziemy na skatepark?
Ja na to:
- A może Orlik?
Syn:
- Nie, dzisiaj skatepark. Może Oskar będzie.
Ja:
- Jaki Oskar?
Syn:
- No ten co umie robić ollie.

Uderzyło mnie to mocno, ponieważ synowi Oskar kojarzy się z tym, że umie robić ollie, a nie z tym, że jest czarny.
Staramy się tak go wychowywać, żeby nie był dla niego ważny kolor skóry, ale to co ktoś reprezentuje sobą. Bez zbędnych punktów za pochodzenie, bez zbędnego pobłażania, ma traktować wszystkich równo.
Poczułem mega dumę z tego jakim jest człowiekiem.

#tatacontent #chrzescijanstwo
  • 126
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SurowyOjciec: trochę się dziwie Twojemu synowi. Najłatwiej było powiedzieć, że "ten czarny" prędzej byś wiedział, o kogo chodzi niż jak Ci mówi, że jakieś olli robi. Co innego gdyby powiedział, że ten gruby, z krzywym nosem czy coś innego, bo to jednak trochę nie miłe.
  • Odpowiedz
@maestrozo: Ja też się w sumie zdziwiłem. Ale widocznie dla niego jest ważniejsze co umie ten chłopak. Szanuję motzno, rzadka cecha u ludzi. Wszyscy jak leci od prawa do lewa oceniają, szufladkują po wyglądzie.
  • Odpowiedz
@SurowyOjciec: Bez przesady. Jakby powiedział po prostu " ten czarny", to każdy by wiedział o kogo chodzi - w tym przypadku jest to najbardziej charakterystyczna i identyfikująca jednoznacznie cechą. Bo przecież każdy musi wiedzieć, kto na osiedlu robi ollie a kto nie xd
  • Odpowiedz
@SurowyOjciec: jakby Oskar był ponadprzeciętnie wysoki i Twój syn powiedziałby o nim "ten wysoki", to nie miałbyś z tym problemu?
Rasizm nie polega na tym, że dostrzegamy czyjś kolor skóry. Rasizm polega na tym, że dajemy o ten kolor skóry jakiekolwiek j-----e.

  • Odpowiedz
@SurowyOjciec: na 90% naturalnym instynktem bylo dla niego powiedziec ze jest czarny, ale wie ze ojciec sie sra jak uzywa takich okreslen wiec wymyslil co innego. W UK widze to na okraglo jak np. zgubi sie nam dziecko w robocie i kazdy boi sie opisac go po kolorze skory.
  • Odpowiedz
@SurowyOjciec: trochę dziwne rozczulanie się nad niczym. Dzieciak pomyślał o Oskarze w kontekst Skate parku i robienia trickasow i tyle. Nie liczył na to że Oskar będzie bo jest czarny. Tobie kojarzy się z byciem czarnym bo jest to najbardziej charakterustyczna jego cecha. No i ok, co w tym złego? Jakby twój syn chciał komuś wskazać Oskara stojącego w tłumie to raczej wtedy by nie powiedział " ten co umie
  • Odpowiedz
@SurowyOjciec: polska ma pozostac jednolita religijnie tak jak ksiaze polan Mieszko I z bożej łaski przyjal chrzest

pogratuluj synkowi ale moze zakaz mu sie spotykac z tym calym oskarem zeby nie palil cracku w przyszlosci
  • Odpowiedz