Wpis z mikrobloga

@Shatter: jeśli mi ktoś robi przelew na 10 tysięcy to tak, poniżej tego nie trzeba zgłaszać. Ale, żeby to wiedzieć musiałbyś przeczytać cały wątek, a ty przecież chciałeś zabłysnąć już po pierwszych 10 komentarzach ¯\(ツ)
  • Odpowiedz
@un_espoir: musisz to zgłosić jeśli nie ma umowy darowizny , wiem że to debilnie brzmi ale nikt nie mówił że żyjemy w normalnym kraju . Musisz zgłośić , powyżej 10k od rodziców , brak zgłoszenia może spowodować że US opodatkuje to. Od rodzica przelew ponizej 9637 ziko nie musi być zgłoszony.
  • Odpowiedz
@JudzinStouner: jeżeli nie masz nic mądrego do powiedzenia to lepiej siedź cicho bo ludzie przez twoje głupio-mądre wypowiedzi mogą mieć klopoty.
@un_espoir: oczywiście zgłaszaj. Co prawda darowizny od rodziców są nie opodatkowane, ale masz pół roku na zgłoszenie tego. Żeby nie było że za 7msc się skarbowa zgłosi skąd ten przychód i będziesz musiała 15% podatku zapłacić.
  • Odpowiedz
no słuchaj, albo to zgłosisz w ciągu 5 minut online przez epuap


@dobrzecisiewydaje: Da się to zgłosić przez epuap? Nie widzę nigdzie takiej możliwości, albo ta szukajka tam jest do bani albo ja jestem ślepy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz