Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@un_espoir: Wgl zastanawia mnie jakim #!$%@? jeśli dostanę od kogoś 10.000 polskich złotych to mam za to zapłacić podatek? Przecież od zarobionych pieniędzy jest zapłacony dochodowy, od zysku na giełdzie jest podatek, od wygranej w totka też jest podatek. JAKIM #!$%@? MOŻNA OPODATKOWAĆ DWA RAZY TE SAME PINIONDZE
  • Odpowiedz
@cadet:

niby da się złożyć wniosek on-line ale z drugiej strony potrzeba pokazać dowód przelewu w US, nie mam pojęcia czy przez neta da się dodać załącznik

Ja składałem przez internet. Zadzwonili z US żeby wysłać na maila potwierdzenie przelewu i tyle
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@un_espoir: ktoś wie może jak jest w innych krajach, np. w Niemczech? Jestem ciekawy czy tylko u nas najchętniej #!$%@? ludziom wszystkie pieniądze i rozdali jako spcjal czy w cywilizowanym kraju jest inaczej
  • Odpowiedz
Po co zglaszac skoro docelowo jest to nieopodatkowane, bez sensu. Zwlaszcza ze trzeba sie z papierami #!$%@?, niech us #!$%@? tych co nie placa podatku i kantuja a nie normalnych ludzi.
  • Odpowiedz
@un_espoir: oczywiście, że zgłosić. Ale po moich darowiznowych wycieczkach po US są 2 rzeczy:
1. Jak Twoi rodzice mają wspolnote majatkowa to wypelniasz 2 druki- jeden od matki a drugi od ojca i dzielisz kwotę na pół- czyli 7.5k od matki i 7.5k od ojca.
2. W tytule przelewu musi być wpisane że to darowizna (wystarczy słowo darowizna). Jeśli tego nie było to potrzebna będzie umowa darowizny pomiędzy Tobą, a rodzicami
  • Odpowiedz