Wpis z mikrobloga

@wire: jak na taki staż, to prawilnie. Pokazałbyś coś na większym ciężarze, to wyszłyby jakieś słabe ogniwa. Tutaj na razie tylko skomentować się na bracingu i kontroli na dole ruchu, bo w którymś powtórzeniu lekko Cię zgięło
@samuraj24: Jakie kilogramy, przeciez to jest lekko ciezar, mniejszy niz jego waga. Bez przesady - jak na 2-3 mce jest ok. Troche za bardzo sie wychyla do przodu, ale to dlatego ze to w miare maly ciezar. Polecam koledze porobic pare przysiadpw na suwnicy bez trzymania gryfu rekami - poczujesz jak zlapiesz prawidlowy dryg.
@Vitkacy: zalezy od szkoly. Ale latwiej sie patrzec wyzej niz w podloge. Ja sam jestem pomiędzy neutralnym ulozniem kregoslupa a patrzeniem sie w jeden punkt (w gore) przez cale powtorzenie.

A podczas wstawania jak spojrzysz do dolu, to polecisz do przodu.
@sinbad_: Muszę się niezgodzic :) Moim zdaniem patrzenie w górę negatywnie wpływa na równowagę. Nie będę się wypowiadał o szkodliwości do kręgosłupa, bo się nie tym nie znam, ale anatomicznie nie wydaje się to dobry układ. Przez patrzenie do przodu mam na myśli patrzenie w przód przy naturalnym ułożeniu głowy względem korpusu, co przy pochylonej sylwetce będzie patrzeniem również do dołu. Nie wiem czemu miałoby to powodować wywracanie się do przodu.
@sinbad_: no wlasnie, sa rozne szkoly :), przy patrzeniu w dol mocniej zepniesz brzuch a w gore mocniej klatke piersiowa. Ja np przy wide stance praktycznie zadzieram glowe i moze to niezdrowe ale wtedy najlepiej mi utrzymac klatke spieta :)
@Vitkacy: no, tak jak pisalem - jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie. Najzdrowiej na pewno jest utrzymac neutralny kregoslup. Jednak przy wstawaniu latwiej jest jak sie patrzy w gore.

A co do do wywracania - jezeli wstajesz i wykonasz czynność spojrzenia w dol, to mozesz stracic rownowage i poleciec do przodu. Nie mowie o zablokowanej glowie, tylko ze podczas wstawania nagle spojrzysz sobie na stopy.