Wpis z mikrobloga

#ecommerce #kurierzy #kurier #biznes #sklepinternetowy

mam sklep internetowy (około 1000 zamówień miesięcznie) - do tej pory korzystałem z kuriera GLS, i wprowadziliśmy ostatnio paczkomaty.

co sądzicie o zmianie kuriera z GLS na INPOST żeby było bardziej klarownie (obsługa paczek kurierskich i paczkomatów przez jedną firmę)?

nie jest to regres? imo inpost kurier zalatuje troche tanioscią (ale jest złotówkę tańszy)
  • 15
@nuncjusz_: To tak nie zadziała, bo paczkomaty i kurier inpost to de facto dwie inne spółki i masz tak samo wszystko osobno i rozbite, jak z GLSem ;) A GLS lepszy od inposta znacznie, więc lepiej nie zmieniaj.
@nuncjusz_: nie wiem czy jest taka zasada czy co, ale u mnie in post to dno xD kurierzy się zmieniają, ale ciągle dramat, na allegro jak widzę, że dostawa tylko inpostem to kupuję u kogoś innego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@eternit_nie_wybacza: Właśnie to napisałem @nuncjusz_ na priv. Mam dane porównawcze z obsługi setek tysięcy paczek wysyłanych stale przez prawie wszystkie firmy działające na polskim rynku i InPost naprawdę zmienił się na lepsze. NatomiastJeśli chodzi o międzynarodówkę to rekomenduję TNT - najlepsza jakość, znacznie szybsze doręczenia niż u innych, a przy tym mamy kosmiczne rabaty ze względu na bycie największym ich pośrednikiem w kraju
@eternit_nie_wybacza: nie #!$%@?, że śmieci co na poczcie nie byli itd bo miałem przez krótki okres czasu styczność z tym gównem zwanym inpost i mam naprawdę niemiłe wspomnienia. Testowaliśmy różne firmy kurierskie i to była wtedy najgorsza obsługa. Być może teraz się zmieniło na lepsze, ale na reputację pracuje się cały czas. Inpost sprzed 3 lat to gówno i tyle.