Wpis z mikrobloga

Auto sąsiada na parkingu podziemnym okropnie smrodzi. Jak przejedzie nim to w garażu utrzymuje się okropny smród. Dodam, że samochód ledwo jedzie, wręcz się toczy. Śmialiśmy się z mężem, że ten samochód to chyba na jakiś olej jadalny jeździ, tak to śmierdzi.

A dziś na miejscu parkingowym taki obrazek. ( _) Serio da się jeździć na olej? To legalne?

#samochody #motoryzacja
źródło: comment_rpjpGkJuGH2zTy6r7ZHzw4rugFg8Hkl2.jpg
  • 29
Ale to jest legalne? Przecież to tak potwornie śmierdzi!!


@CudMalina: nie, to nie jest legalne, tak samo jak nie jest legalne jeżdżenie na olej opałowy, na którym te silniki też śmigały. Około 15 lat temu kumpel miał 1.9TDI 90KM i jak mu brakło ropy, to kupował na promocji w Lidlu 5L oleju roślinnego :D taniej wychodziło, niż normalna ropa na stacji, piękne to były czasy :D
@CudMalina: Miałem silnik diesla stacjonarny który według instrukcji chodzi na wszystkim, po wlaniu oleju rzepakowego zmniejszała się moc silnika o kilkanaście procent co jeszcze było do przełknięcia ale zimą nie można było go odpalić niestety. Silnik to es-320
@namiot666: Głównie chodzi o smród. Serio jak on przejedzie to cały garaż capi aż głowa boli. Ja nie wiem czy to zdrowe wdychać takie opary? Tyle się mówi o smogu a pod nosem mam delikwenta, który generuje taki odór.

Poza tym jeśli jest to nielegalne to chyba dobrze eliminować takie praktyki, nie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@CudMalina: Spaliny po oleju jadalnym są nie gorsze niż po oleju napędowym, kiedyś się tym interesowałem to bodajże mniej cząstek stałych no i o wiele wiele mniej związków siarki. Do sprawdzenia, czy nie zawierają akroleiny i innych substancji szkodliwych dla człowieka (nie kojarzy mi się). Za dieslami nowych generacji niestety też śmierdzi (efekt uboczny oczyszczania spalin, np fiat 1.9 multijet euro iv - smród nieobadany w moim odczuciu, auto było nowe
Głównie chodzi o smród. Serio jak on przejedzie to cały garaż capi aż głowa boli. Ja nie wiem czy to zdrowe wdychać takie opary? Tyle się mówi o smogu a pod nosem mam delikwenta, który generuje taki odór.


@CudMalina: jeśli to nie bejt to capi, bo silnik bierze olej i płyn chłodniczy.