Wpis z mikrobloga

jakoś nie za dobrze rynek radzi sobie z wyceną prac opieki osób starszych np. Praca która jest bardzo potrzebna dla społeczeństwa jest wyceniania niżej niż praca np grafika reklam.


@mikka22: źle radzi?
To oczywiście jest tak że osoby które potrzebują usług takich opiekunów mają worki pieniędzy, a jak na złość żadnego opiekuna znaleźć nie można? Jeśli tak jest to będę w stanie przyznać Ci rację.
to zdanie jest bardzo smutne dla ludzkości bo to znaczy że w kapitalizmie wszystko jest wyceniane, nawet twoje zasoby intelektualne, nawet twoja bezinteresowność


@mikka22: niestety, ale tak jest nie tylko w kapitalizmie.

Praca która jest bardzo potrzebna dla społeczeństwa jest wyceniania niżej niż praca np grafika reklam


@mikka22: patrzysz przez pryzmat swojej moralności, nie każdy uważa tak samo.

ale ktoś musi na tej kasie pracować w lidlu. Chciałbyś żeby wszyscy
niestety, ale tak jest nie tylko w kapitalizmie.


@malinq: no właśnie nie. są systemy, w których liczy się twój wkład do społeczności.

patrzysz przez pryzmat swojej moralności, nie każdy uważa tak samo.


to zdanie jest bez sensu bo uciekasz od odpowiedzi. To nie jest mój pryzmat tylko pryzmat ludzki. Chcesz mi powiedzieć że niemoralne jest pomaganie innym?

musiałbym więcej czasu poświęcać na swój rozwój więc nie chciałbym. Ale nie wszyscy ludzie
Chcesz mi powiedzieć że niemoralne jest pomaganie innym?


@mikka22: niemoralne jest zmuszanie do pomocy innym.

w których liczy się twój wkład do społeczności.


@mikka22: oczywiście, jak najbardziej jest wśród tych systemów kapitalizm.

no tylko jaki z tego wniosek, bo opisałeś ten przypadek ale brakuje wniosku.


@mikka22: zadałeś pytanie czy chciałbym żeby wszyscy byli programistami to Ci odpowiedziałem, nie wiem jakich wniosków jeszcze oczekujesz

a kto się o tym dowie.
niemoralne jest zmuszanie do pomocy innym.


@malinq: a kto zmusza kogoś?

oczywiście, jak najbardziej jest wśród tych systemów kapitalizm.


który słabo działa jeśli chodzi o społeczność właśnie, bo nisko wycenia prace które umacniają tkankę społeczną.

zadałeś pytanie czy chciałbym żeby wszyscy byli programistami to Ci odpowiedziałem, nie wiem jakich wniosków jeszcze oczekujesz


powiedziałeś że trzeba zakasać rękawy i na przykład zostać programistą jak ma się słabo opłacaną pracę. Tylko że ktoś
a kto zmusza kogoś?


@mikka22: każde odgórne prawo, regulacja i każdy podatek to przymus.

powiedziałeś że trzeba zakasać rękawy i na przykład zostać programistą jak ma się słabo opłacaną pracę.


@mikka22: ale ja tego nie powiedziałem, dlaczego atakujesz chochoła?

który słabo działa jeśli chodzi o społeczność właśnie, bo nisko wycenia prace które umacniają tkankę społeczną.


@mikka22: bo może osobami starszymi nie powinni się zajmować obcy ludzie tylko rodzina? a
każde odgórne prawo, regulacja i każdy podatek to przymus


@malinq: Prawo własności też?

No w kapitalizmie mógłbyś wybrać oze, atom czy co tam byłoby dostępne na wolnym rynku.


@malinq: I miałbyś dwa mercedesy, 40 dziewic i wybór koloru wody w twoim basenie.
(wystarczy tylko Korwinowi obniżyć podatki i pozwolić mu mniej płacić ludziom którzy #!$%@?ą na niego w polu przez całe życie)
@Solstafir: prawo własności wynika z moralności

I miałbyś dwa mercedesy, 40 dziewic i wybór koloru wody w twoim basenie.


@Solstafir: no tak, bo na świecie w ogóle nie ma prywatnych elektrowni.

Gościu pisałem Ci już, że nie będę z Tobą dyskutował. Nie masz argumentów, walisz w chochoła i wyolbrzymiasz.

dwa mercedesy, 40 dziewic i wybór koloru wody w twoim basenie


@Solstafir: jakbyś sobie na to zapracował to tak.
prawo własności wynika z moralności


@malinq: A brak wyzysku? Nakaz płacenie za pracę tyle ile jest warta to już nie?

Anie, moralne jest jak Korwin posiada olbrzymi kawał Polski na własność. Gdyby Polska była podzielona po równo to by już było niemoralne. Mają być właściciele i gołodupcy - to jest najmoralniejsze.

jakbyś sobie na to zapracował to tak.


@malinq: Przecież to w kapitalizmie można być milionerem nawet jeśli się na
@Solstafir: no tylko wartość to pojęcie względne. Na pustyni szklanka wody jest więcej warta niż nad rzeką. To musi regulować dobrowolna umowa. Własność jest bezwzględna.