Wpis z mikrobloga

Mam taką małą zagwozdkę. piszę program, który powinien wczytywać z pliku kilka opcji konfiguracyjnych oraz dane. Początkowo planowałem to robić na zasadzie rozpoczęcia linijki znakiem '#', później nazwa opcji, ':' i wartość danej opcji. Ale pomyślałem, że może warto by skorzystać z jakiegoś JSON'a albo XML'a? Jak uważacie? Czy któryś z pomysłów ma rację bytu? A może zwykle robi się to jeszcze inaczej?

#programowanie #python3 #python
  • 6
@sokytsinolop: Dobrze wiedzieć na przyszłość! A co jeśli chciałbym mieć możliwość edycji danych zserializowanych np. w notatniku, czy w jakimś innym zewnętrznym programie, który nie będzie wymagał uruchomienia skryptu?
Uruchomiłem sobie jakiś przykład serializera i wygląda na to, że zapisał w pliku .dat, który nie jest do odczytania z poziomu notatnika.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SpacePotato: notatnik otworzy wszystko, to już od ciebie zależy jak ten config zserializujesz do pliku. Najwygodniej właśnie do pliku tekstowego, bo możesz wtedy to edytować dowolnym edytorem, ale nic nie szkodzi żeby to zrzucić do jakiegoś własnego formatu binarnego