Wpis z mikrobloga

Komornik idzie za człowiekiem z długami, a nie za mieszkaniem czy przedmiotem długu. Przepisywanie nic nie daje i nie wpływa na egzekucję, bo dług ściągany jest z całego majątku i z wynagrodzenia


@czar_Pekla: ty zupełnie nie rozumiesz co piszesz

ja się tu nie chciałam zagłębiać i dawać paragrafy,


czas najwyższy
  • Odpowiedz
@Animozja: Co mam Ci na to odpisać? Znam inne przypadki, gdzie bank czy inna instytucja nie miała odpowiednich narzędzi, a po sprzedaży długu temat był szybko zamykany. Nie twierdzę, że tak jest w każdym przypadku, twierdzę jedynie, że jak ktoś nie wie/nie umie/nieudolnie egzekwuje to niech już sprzeda ten dług jakiejś firmie windykacyjnej lub chociaż skonsultuje się z tym studentem prawa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Iwan998: jak mieszkałem w bloku to wejście na basen/spa było na karty i jak ktoś nie płacił rachunków to mu blokowało wejście. To lepsze rozwiązanie, niż blokować wszystkim
  • Odpowiedz
Na moje pytanie czemu nie otworzą odpowiedz była „ze koszt byłby porównywalny z karnetem na siłownie „


@Iwan998: no i co za problem? Ja bym tam chętnie płacił 150 pln za siłownie, do której zjeżdżam w klapach windą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@symis: Ja tez. Chociaż naprawdę nie wierze ze utrzymanie sauny i pokoju bilardowego kosztuje 100 zl od mieszkańca gdzie tutaj mieszka pełno ludzi
  • Odpowiedz
@Animozja: a kiedy moją znajomą windykował, to ona nie miała żadnych problemów, mówiła ze udało się szybko i na spokojnie wszystko ustalić z nimi ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@majapka nie ma reguły, w sumie w naszym przypadku problem może leżeć w tym że na hipotece tej babki jest jeszcze ZUS, a ZUS ma pierwszeństwo przed krukiem
  • Odpowiedz