Wpis z mikrobloga

@GrammarNazi: bo to chyba nie takie proste. Tak samo jak wyznaczenie wieku każdej innej czynności. Inaczej też sądzimy ludzi w pewnym wieku. Z jakiegoś powodu te wszystkie kategorie powstały.
Można powiedzieć, że jest to płód człowieka, ale czy jest on w pełni na równi z rozwiniętym człowiekiem?
Dla mnie sprawa nie jest tutaj oczywista i generalnie ciężko mi to tak łatwo odhaczyć.
  • Odpowiedz
Nie, ale nie oczekuj ode mnie, że zgodzę się na to, żebyś go z premedytacją w imieniu prawa zabiła.


@katuluu: to jest tak zabawne, że aż przerażające. Tacy jak ty mają w dupie te dzieci. Wy nie chcecie ich dobra, wy chcecie, żeby się urodziło i na tym wasza wspaniałomyślność się kończy, potem dziecko można #!$%@?ć na śmietnik. Nikt z was się nawet nie pomyśli o tym, aby takim dzieckiem się
  • Odpowiedz
"Każde życie jest ważne" - to oczywistość wynikająca z naturalnego prawa każdego człowieka do życia, inaczej wracamy do barbarzyństwa i "prawa pięści".


@Zahary_pl: "naturalne prawo człowieka to życia" nie jest oczywistością. To kwestia umowy społecznej. Ta umowa może wyłączać pewne jednostki w pewnych warunkach, i nie oznacza to od razu powrotu do "prawa pięści". Mamy przecież w cywilizowanych krajach karę śmierci albo usprawiedliwione zabójstwo w samoobronie.

A zakładając, że tylko życie
  • Odpowiedz
@teobalda: ja nigdzie nie uzurpuję sobie prawa do decydowania, czyje życie jest wartościowe, więc twój komentarz jest kompletnie nietrafiony. Pytam ciebie, co jest złego w odebraniu komuś życia. Dlaczego nie należy tego robić.
  • Odpowiedz
@Soojin21: tez tak uwazam, wtedy dopiero ludzie docenia potomstwo kiedy straca mozliwosc jego posiadania, juz sa dzbany ktore musza przez invitro, nawet nie wiedza czy to ich dzieci, tyle ze przez cipe babie te dziecko wyjdzie a genetycznie to czesto ktos obcy kiedy partner jest bezplodny.

tylko nie do konca wykonalne (chyba ze przez abstynencje i masturbacje), nie za bardzo da sie wykastrowac by nie zaszla w ciaze, hormony maja negatywny
  • Odpowiedz
@KomosaBiala:
"Każde życie jest ważne" - wynika to z naturalnego prawa do życia każdego człowieka, odrzucając to prawo - "wracamy na drzewa", do barbarzyństwa i "prawa pięści".
Pomyśl, że jeżeli przyjmiemy, że NIE każde życie jest ważne - to dlaczego akurat Twoje/moje miałoby być ważne (?) Dlaczego akurat ja/Ty miałbyś prawo żyć (?)

Przecież zaraz ktoś inny może się postawić w roli Boga i np. wykluczyć Ciebie spod "definicji człowieka" i
  • Odpowiedz