Wpis z mikrobloga

Mirki, dziękuję za wczorajsze plusy! zakładam zatem tag i wrzucam postępy.

A więc: gra nie bedzie 100% klonem GeneRally ale jej rozwinięciem o fizyczny silnik "nie arcadowy". Będzie trudniej, do tego pełna fizyka skrzynek, przeszkód itp.
Graficznie myślę o nawiązaniu trochę do Commandos/Desperados, może we współpracy z kimś z Artstation. Na razie dużo rzeczy biorę z gotowych modeli + niewielka pomoc znajomych.

tag to #ratracer i wg komentarzy rozjaśniłem scenę i jest postprocess lekki:
#gamedev #blender #diorama #gry #pcmasterrace
Pobierz
źródło: comment_rfDXX1Vm9V5xo2aQFQEpORiOApKWCKgO.jpg
  • 17
@jacku: Wszystko bardzo ładnie, podoba mi się dodanie zniszczalności terenu, ale jednak za ciemno też być nie może, bo niektórzy na słabych monitorach będą gówno widzieć za przeproszeniem :p
Co do nazwy, to może taka, jak nazwa tagu albo ratrally? albo mirkorally xD (ewentualnie futurally, od future, bo to takie generally w przyszłości) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DamiDami: kurde, na 5 monitorach sprawdzam i telefonie, na białym tle to faktycznie kijowo wygląda ale na fullscreenie w przygaszonym pokoju powinno być dobrze. Nazwa to Rat Racer bo już zarejestrowałem taką za pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jacku: co do grafiki, to wydaje mi się że drzewa dosyć odstają stylistycznie od reszty, mam nadzieję że to placeholdery. A nawet jeśli celujesz z zaciemnione otoczenie, to nadal można dac kilka mocnych źródeł światła dla kontrastu w niektórych miejscach, bardzo to uatrakcyjni odbiór obrazka. Jak potrzebujesz pomocy z 3d to podbijaj na pw do mnie, coś możemy podziałać ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Majki992: na tą chwilę cieżko nawet w 2 osoby pograć bo potrzebna jest gamingowa klawiatura z Anti-Ghostingiem, inaczej player 1 blokuje klawisze playerowi 2. Będzie opcja 2-osobowa na padzie + KB
@Zielony_Ogr: koszty samych licencji to pewnie sumy z kilkoma zerami, do tego musiałbyś zrobić jakiegoś hita który by to pokrył i zarobił więc dla wielu nawet dużych firm to jest nieosiągalne