Wpis z mikrobloga

#logikarozowychpaskow #heheszki #czujedobrzeczlowiek

Wszyscy z pracy wiedzą, że robię elektronikę w domu po godzinach:
- jakiś uszkodzony laptop
- drukarka
- pilot do bramy
- wymiana ekranu w telefonie / tablecie

Dziewczyna mi z roboty przyniosła swój nowy telefon "że się nie włącza"

Wziąłem go do domu na weekend, okazało się że jakimś cudem ustawiła w telefonie "tryb transportowy". No i żeby go włączyć wtedy trzeba dłużej trzymać przycisk POWER - np z 30 sekund.

No i mireczki ile byście zabrali za usługę przy okazji wciskając ciemnotę pani że telefon się poważnie spi3rdolił a wy musieliście siedzieć 2 dni nad nim.

"No soft padł, musiałem rozebrać telefon i wgrać nowy - 200 zł xD" - na studiach pracowałem w serwisie komputerowym - to było takie smutne jak przełożeni ruchali tych dziadków na hajs.

Bo ja grzecznie wytłumaczyłem, że teraz telefony mają programowaną taką funkcję, żeby się przypadkiem nie uruchamiały podczas transportu.
  • 148
  • Odpowiedz
@samuraj24: mój mąż często "naprawia" telefony, laptopy i tablety różnym dziadkom i najczęściej to jest np. przełączony profil w przeglądarce - "bo wie pan, mi wszystkie zakładki zniknęły" itp pierdoły, sam nigdy nie wołał za to pieniędzy, ale i tak zawsze dają mu 50-100 zł za fatygę, a czasami oprócz tego przynoszą też własnej roboty nalewki czy wina.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@suqmadiq2ama: Jest dokładnie tak jak piszesz mireczku a ty opie @samuraj24 sluchaj się go. Zrobisz jednemu za darmo, to owszem poleci cię dalej, ale jako tego dobrego barnabę, co za damski #!$%@? robi telefony. Takich "klientów" ci nie potrzeba, bo oni dokładają ci tylko roboty bez żadnego przychodu.
Chwalą cię za te strony nie na zasadzie "ale fajna strona," tylko "hehe za darmo mam stronę".
Aż się dziwię, że
  • Odpowiedz
@samuraj24: Zależy jak leży i jak traktujesz to wszystko, bo potem koleżanka Cię "zareklamuje", że taki jesteś spoko kolega i Ci będą inni z roboty znosić tony niedziałającego sprzętu i będziesz #!$%@?ł za darmo, albo półdarmo, a jak jesteś jeszcze typem, co ciężko Ci odmówić komuś w potrzebie i brać Ci asertywności to już w ogóle będziesz miał przerypane. Ja bym wziął mimo to te 50zł, koleżanka koleżanką ale też
  • Odpowiedz
@samuraj24: ja bym nie bral zadnych pieniedzy. Nic Cie to nie kosztowalo pewnie a karma wraca tez. A ci szmaciarze co pisza bierz, pazerne swinie, to wlasnie przyszle ofiary phishingow, na olx itp. Bo tylko pieniadze sie licza i oni. Pluje na was.


@azertyazerty: Jesteś debilem, jak twoja żona i córka wypną mi dupe to też was to nie będzie nic kosztowało a karma wróci

Polacy są takimi
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@suqmadiq2ama: ale co z tego że to dziadek? Myślisz że dziadziunie to tacy mili ludzie co cokolwiek zrobią ci za darmo?xd

@samuraj24: jeśli to twoja koleżanka to zrób przysługa za przysługę.
Jeśli dalsza znajomości to weź kasę ale niedużo.
Przyjdzie ktoś to powiesz że zrobiłeś za darmo bo twoja bliska znajoma.
  • Odpowiedz
@samuraj24: zależy od laski, jak wiesz że to jakaś pusta lala co chce wszystko szybko łatwo, za darmo i na wczoraj; to wciśnij jej bajeczke. Jak jest w miarę spoko, to powiedz że to była pierdoła i ma gratis. jak pisze @Szamotowy_Marian zrobisz sobie podwaliny na przyszłe większe naprawy, a i właśnie może poczta pantoflowa pójdzie dalej, że spoko działasz i nie yebiesz na hajsy
  • Odpowiedz
Ludzie wy tego POSTA źle odbieracie.
Ja biorę hajs za robotę którą robię, tylko chodzi mi o to że
- nie biorę kasy za jakieś "proste usługi" gdzie inny serwis (np. w którym pracowałem) na ściemniał by że coś było i wziął np. 100 zł
  • Odpowiedz
@daox: poczytaj sobie to się nazywa inaczej "SHIP MODE"
Żeby się urządzenie przez przypadek w pudełku nie uruchomiło jak jest transportowane do innego kraju (jak teraz bateria i urządzenie to integralna część)
  • Odpowiedz
@samuraj24: Nigdy nikomu nie rób czegoś za darmo, sam się o tym przekonałem kilka lat temu jak zainstalowałem Windowsa za darmo jeden z moich ciotek, później systematycznie co jakiś czas miałem telefony na zasadzie: "Laptop mi nie działa wziął byś i coś z tym zrobił" jak mówiłem, że spoko za 60 zł zainstaluje Windowsa i resztę potrzebnych sterowników to zaraz było ale to jednej ciotce za darmo zrobiłeś a na
  • Odpowiedz
@janmazoch: A to już temat rzeka - nigdy nie rób rodzinie komputera bo będą przez 10 lat dzwonić z pretensjami że odkąd poklikałeś to sie psuje

A za darmo to wiadomo że sie nie znasz bo serwis by dobrze zrobił ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 1
@samuraj24 Ty płaciłeś całe życie za wiedzę, niech inni Ci zapłacą za niewiedzę. Dzięki Tobie ma może używać telefon, więc weź 100 i nie mów co było. Powiedz, że to skomplikowane i wszyscy będą zadowoleni
  • Odpowiedz