Wpis z mikrobloga

#logikarozowychpaskow #heheszki #czujedobrzeczlowiek

Wszyscy z pracy wiedzą, że robię elektronikę w domu po godzinach:
- jakiś uszkodzony laptop
- drukarka
- pilot do bramy
- wymiana ekranu w telefonie / tablecie

Dziewczyna mi z roboty przyniosła swój nowy telefon "że się nie włącza"

Wziąłem go do domu na weekend, okazało się że jakimś cudem ustawiła w telefonie "tryb transportowy". No i żeby go włączyć wtedy trzeba dłużej trzymać przycisk POWER - np z 30 sekund.

No i mireczki ile byście zabrali za usługę przy okazji wciskając ciemnotę pani że telefon się poważnie spi3rdolił a wy musieliście siedzieć 2 dni nad nim.

"No soft padł, musiałem rozebrać telefon i wgrać nowy - 200 zł xD" - na studiach pracowałem w serwisie komputerowym - to było takie smutne jak przełożeni ruchali tych dziadków na hajs.

Bo ja grzecznie wytłumaczyłem, że teraz telefony mają programowaną taką funkcję, żeby się przypadkiem nie uruchamiały podczas transportu.
  • 148
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Avil: g---o a nie genialne bo potem połowa znajomych z roboty będzie "a karynie to zrobiłeś za darmo" xD. Daj ludziom coś takiego za darmo to masz potem p--------e. Symboliczne 50zł i wyjaśnienie że to była błahostka wystarczy żeby w mózgu zrodziła się myśl że takie usługi darmowe nie są.
  • Odpowiedz
@sailor_73:

Serio skasował byś dziadka na emeryturze na 100 zł za zainstalowanie skajpa bo dziadek chce pogadać z synem który jest na drugim końcu polski - bo to jest tylko biznes.
Zawsze chciałem otworzyć swój biznes, ale boje się że coś zrobię i ktoś nie będzie z tego zadowolony, albo mogłem to zrobić lepiej.

Ale jak kuhwa patrzę na niektóre strony internetowe albo sesje ślubne (moje hobby to fotografia, kotowanie i frontend; kiedyś bym chciał sobie na tym dorabiać ale się boje że jeszcze jestem za słaby) i ludzie mają czelność brać za to pieniądze to z każdym rokiem mam coraz bardziej w dupie to, że faktycznie by mi zależało na dobrze wykonanej
  • Odpowiedz
@wysuszony: A jeszcze im taniej i bardziej och stać na naprawe tym mniej muszą być mili (żeby coś ugrać) więc u szczególnie s-----------h można się dodatkowo spodziewać szefowania BO PŁACE K---O, ma być p---a anioła, ja tu rządze a ty pracujesz dla mnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Avil: g---o a nie genialne bo potem połowa znajomych z roboty będzie "a karynie to zrobiłeś za darmo" xD. Daj ludziom coś takiego za darmo to masz potem p--------e. Symboliczne 50zł i wyjaśnienie że to była błahostka wystarczy żeby w mózgu zrodziła się myśl że takie usługi darmowe nie są.

@wysuszony: Może inna mentalność, ale w CA tak się wypromowałam
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: No ja się z tobą po części zgadzam ale:

- nie wziął bym np. 100 - gdzie to dla przeciętnego polaka 2 - 3 dni pracy. Za zainstalowanie programu w 15 minut lub przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych.
- Tak samo robiłem już kilkanaście stron internetowych dla znajomych znajomych, sesji zdjęciowych za darmo. No i wszyscy mnie chwalą ale raczej ja podchodzę do tego tak, że ktoś może robi
  • Odpowiedz
telefonie "tryb transportowy"


@samuraj24: Możesz rozwinąć bo pierwszy raz o tym słyszę i gugiel nic nie podpowiada?

Co do kosztu roboty to bardzo nisko cenisz sobie swój czas i wiedzę. Ja za takie coś bym wziął 50zł czyli tyle ile mechanik bierze za skasowanie błędu komputera w aucie lub w ogóle sczytanie tych błędów.

Jak uważasz, że takie coś powinno być za darmo to na drugi raz też ci da
  • Odpowiedz
@mirek-m: hmm 5 minut ? Zawsze to sprawdzam, zanim coś zrobię, rozbiorę.
Mogłem to zrobić przy niej jak mi dawała telefon w pracy, ale szanuje sobie w pracy to, żeby mi potem nie przynosili rzeczy i mówili "a nie zrobisz mi tego teraz"
  • Odpowiedz