Wpis z mikrobloga

#logikarozowychpaskow #heheszki #czujedobrzeczlowiek

Wszyscy z pracy wiedzą, że robię elektronikę w domu po godzinach:
- jakiś uszkodzony laptop
- drukarka
- pilot do bramy
- wymiana ekranu w telefonie / tablecie

Dziewczyna mi z roboty przyniosła swój nowy telefon "że się nie włącza"

Wziąłem go do domu na weekend, okazało się że jakimś cudem ustawiła w telefonie "tryb transportowy". No i żeby go włączyć wtedy trzeba dłużej trzymać przycisk POWER - np z 30 sekund.

No i mireczki ile byście zabrali za usługę przy okazji wciskając ciemnotę pani że telefon się poważnie spi3rdolił a wy musieliście siedzieć 2 dni nad nim.

"No soft padł, musiałem rozebrać telefon i wgrać nowy - 200 zł xD" - na studiach pracowałem w serwisie komputerowym - to było takie smutne jak przełożeni ruchali tych dziadków na hajs.

Bo ja grzecznie wytłumaczyłem, że teraz telefony mają programowaną taką funkcję, żeby się przypadkiem nie uruchamiały podczas transportu.
  • 148
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

na studiach pracowałem w serwisie komputerowym - to było takie smutne jak przełożeni ruchali tych dziadków na hajs.


@samuraj24: dla ciebie to chwila bo się znasz , dla tych "dziadków" temat nie do ogarnięcia więc serwis poświęca czas i im pomaga a takie dziecinne podejście do sprawy mija w momencie prowadzenia swojego biznesu, to jest usługa za którą się płaci , tak samo jak u krawca kowala czy szewca
  • Odpowiedz
  • 73
@Sckb z jednej strony tak, a z drugiej wszyscy narzekają na cwaniactwo i polactwo. Może by tak czasami być człowiekiem?
  • Odpowiedz
@sailor_73:
Serio skasował byś dziadka na emeryturze na 100 zł za zainstalowanie skajpa bo dziadek chce pogadać z synem który jest na drugim końcu polski - bo to jest tylko biznes.
Zawsze chciałem otworzyć swój biznes, ale boje się że coś zrobię i ktoś nie będzie z tego zadowolony, albo mogłem to zrobić lepiej.

Ale jak kuhwa patrzę na niektóre strony internetowe albo sesje ślubne (moje hobby to fotografia, kotowanie
  • Odpowiedz
@sledz Kłamstwo byłoby januszowaniem. Możesz powiedzieć, że był włączony tryb transportowy bez wdawania się w szczegóły jak go zmieniłeś. Ja za taką łatwą pierdołę nie brałbym kasy, bo następnym razem ona się nie zgłosi po naprawę sprzętu jak będzie miała coś bardziej konkretnego. A tym sposobem będzie ciebie polecać znajomym. Tak buduje się swoją markę i zaufanie.
  • Odpowiedz
@Szamotowy_Marian: Gówno prawda!

Jak wchodziło do polski gsm to handlowałem telefonami i naprawiałem jed, od początku cegieł:

Jak zrobisz coś komuś, zwłaszcza tłukowi czy dziadowi za darmo albo po kosztach w tym kraju to przyprowadzi wszystkich znajomych i będzie się domagał tego następnym razem bez względu na to czy naprawa wyjdzie nic czy połowę wartości sprzętu to za każdym razem wyjdziesz na #!$%@?

@sailor_73: ma racje
  • Odpowiedz
@Szamotowy_Marian: Bo to #!$%@? ludzie, zrobisz coś dla kogoś za darmo to raz że będzie to #!$%@?ł bez szacunku bo twoja praca jest nic nie warta i znowu zrobisz za darmo bo jak nie to jesteś #!$%@?, janusz i śmieć tfu.

Wystarczy zobaczyć jak polacy traktują pracowników w usługach czy to kasjerke czy kelnera a co dopiero jak nie płacà
  • Odpowiedz