Wpis z mikrobloga

@dktr: @passage: PS. Router narzucony przez dostawcę mediów, wymiana nie wchodzi w grę. Kiedyś chciałem na własny koszt kupić lepszy, to gadka, że na innym nie zadziała, a ich technicy nie przeprogramują i utracę wszystkie możliwości usług gwarancyjnych związanych z mediami.
@Satanistic: Ten router ma tylko 2.4GHz N. twoja karta to mimo 1x1 i 40mbit to całkiem niezły wynik ;)
To jest sprzęt pod xPON więc nie możesz mieć swojego. Ja bym próbował TL-PA4010 KIT
@passage: tylko jak? nie mam żadnych danych logowania, kiedyś wpadli, sieć ustawili i dali tylko hasło do wifi na odchodne.

@dktr: Fajny sprzęt, ale z tego co widzę, to do przesyłu są 2 transmitery, z czego jeden odchodzi od routera do gniazdka. Jak widzisz w skrzynce mam tylko 1 gniazdko i mało miejsca, nie mam jak wpiąć w okolicy routera transmitera ()
@Satanistic: To nic nie da, metalowa skrzynka, pewnie zawalone pasmo 2.4GHz, szkoda zachodu. Pokaż zrzut ekranu z aplikacji wifi-analizer na telefon w miejscu gdzie jest router i w miejscu gdzie masz PC. Przy okazji sprawdź w komputerze adres bramy, wpisz go w przeglądarkę może uda się zalogować na router admin/admin albo user/user i ustawić 40MHz kanał dla wifi, ale to tylko pod warunkiem jak będziesz miał czysty eter - brak innych
@Satanistic: sprawdź w swoim systemie w jakim trybie pracuje WiFi: 802.11g 802.11n czy 802.11ac. Jeśli pokazuje 802.11g to sprawdź w speedtescie w telefonie czy masz lepszą prędkość niż na komputerze. Jeżeli będzie podobnie to pewnie też telefon pracuje w sieci 802.11g. Wtedy możesz zadzwonić do nich i wyjaśnić jaki masz problem. Możesz też spróbować znaleźć defaultowe dane do logowania do routera (może ich nie zmienili?).
Pobierz passage - @Satanistic: sprawdź w swoim systemie w jakim trybie pracuje WiFi: 802.11g ...
źródło: comment_bAZ30amAMMzQBHGJIPiGNjyawouhZGO5.jpg